Uudised

Meie tegemistel saad silma peal hoida meie Facebooki lehel www.facebook.com/Liivalossi/ 

Liivalossi Rohelise Kooli tegemistest saad lugeda meie blogist ecoliivaloss.weebly.com/ 

27.12.2018 – Lasteaia kohatasu muudatus

Alates 1. jaanuarist 2019 on koolieelsete munitsipaallasteasutuste vanemate poolt kaetava osa määra suuruseks ühe lapse kohta kuus 65,88 eurot.

Koolieelsetes munitsipaallasteasutustes vanemate osa määra (ehk kohatasu) kehtestamist reguleerib Tallinna Linnavolikogu 22.12.2015 määrus nr 27 “Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr“ § 2 ja Vabariigi Valitsuse 13.12.2018 määrus nr 117 “Töötasu alammäära kehtestamine“.

29.11.2018 – Naeulindude “Sõit ümber maailma”

Naerulindudel toimus sõit ümber maailma. Igal aastal räägivad nad erinevatest riikidest. Sel aastal valmistati koos passid ning loosi tahtel valiti: piloodid, piletite kontrollijad, stjuardessid ning reisijad- lend võis alata. Lennati Mehhikosse, Keeniasse, Austraaliasse ja Norra. Räägiti igas riigis olevast kliimast, inimeste nahavärvist, riigikeelest. Vaadati ka lühikesi loodusfilme ning kuulati kohalikku muusikat, mille saatel mängiti erinevaid mänge, nt. kivikuju.​
Põnev on tundma õppida teiste maade kultuuri ja kombeid!

26.11.2018 – Üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal

17.-25. november toimus üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal, mille raames tegid Tallinna Liivalossi Lasteaia lapsed erinevaid tegevusi, mõistmaks kuidas anda oma panus jäätmetekke vähendamiseks. Nädala raames õpiti sorteerima prügi, külastati Uuskasutuskeskust, Toidupanka, viid taarat, saadi teada, mis saab taarast edasi, meisterdatitaaskasutatavast materjalist. Kokkuvõtteks võib öelda, et me kõik oleme nüüd natukene teadlikumad sellest, kuidas saame meie anda oma panuse jäätmetekke vähendamisse.

26.11.2018 – Kadripäev Liivalossis

Täna toimus Kadripäeva puhul saalis väike koosviibimine, kus osalesid meie lasteaia rühmad (Naerulinnud, Sipsikud ja Mürakarud).
Päeva tegid lõbusamaks külla tulnud kadrisandid Sipsiku Lasteaiast, kes meile laulsid ja tantsisid, mängisid ning häid soove soovisid.
Aitäh armas Sipsiku Lasteaed külla tulemast!  :-)

07.11.2018 - Laske Marti sisse tulla……

Täna käisid Naerulinnud Sipsiku Lasteaias marditamas. Mängisime “Kaelkirjakumängu”, “Konnade võidu hüppamist” ja äraarvamismängu. Laulsime, tantsisime ja soovisime head õnne pererahvale!
Oli väga meeleolukas ja tore hommikupoolik!
Hoiame oma eesti vanu kombeid!  :)
Aitäh Mardid ja õpetajad! Aitäh pererahvas (Sipsiku Lasteaed) vastu võtmise eest!

23.10.2018 – Liivaloss teeb sporti

Esmaspäeval (22. oktoobril) ja teisipäeval (23. oktoobril) toimusid Tallinna Liivalossi Lasteaias spordipäevad. Mõlemal päeval oli ilm trotslik, aga see ei mõjutanud laste sportlikku hinge. Vihm ja tuul olid kõrvalised tegurid meie tublide sportlaste mõtteis ja tegevusi nauditi täiel rinnal, ei mingit nuttu, ei mingit kaklemist vaid ühiselt ja sõbralikult veedetud päevad. Pärast edukaid spordipäevi said kõik suuremad ja väiksemad rühmad autasuks kuldse šokolaadi medali ja kiiduavalduse tubli esinemise eest võstlustel ja liikumispäeval.

19.10.2018 – Liivalossi laste mitmekülgne leivanädal…..

Traditsiooniline leivanädalal toob kaasa vanadest kommetest rääkimise, nt. läbi vanasõnade “Tee tööd higiga, siis sööd leiba himuga.” Samuti on hea aeg tutvustada lastele, kuidas leiba tehakse, eriti hea on see läbi praktilise tegvuse, kas siis ise leiba küpsetades või omatehtud ürdivõid ja seenesalatit võileiva peale pannes. Laste fantaasia saab tööle panna läbi fantaasiavõileibade tegemise. Kõige maitsvam toit on ikka oma kätega valmistatud ning lapsed naudivad isetegemist! Leivanädalast võtsid osa nii suured kui väikesed Liivalossi lapsed :)   Sipsikud külastasid ka  Vabaõhumuuseumi muuseumitundi “Leivategemise lugu”. Naerulindudele tuli appi ühe rühmakaaslase ema, kellega koos küpsetati ise leivakukkleid ning tehti vahukoorest ürdivõid, mida maitsestati tilliga. Päikesejänkud tegid kunstitegevuses ise soolatainast ja voolisid leivapätsikesi ning mekkisid omavalmistatud võileibu. Mängisid mängu “arva ära, kas leib või sai” – iga laps sai pimesi leiva- või saiatükikese suhu pista ja arvata, kummaga on tegemist.

17.10.2018 – Tallinna Liivalossi Lasteaed osaleb Erasmus+ projektis “HOB’s adventure – Hands on biodiversity”

17. oktoobril said Lehola Keskkonnahariduskeskuse uutes ruumides Pirita Kose Lasteaias kokku Erasmus+ projektis “HOB’s adventure – Hands on biodiversity” osalejad. Partneriteks on Läti, Sloveenia, Islandi ja Eesti Rohelise kooli (Ecoschools) programmi koordinaatorid ning osavõtjateks igalt maalt kümme haridusasutust. Üheks osalejaks Eestist on ka Tallinna Liivalossi Lasteaed.
Projekti käigus luuakse praktiliste tööde juhiseid 5-9 aastaste laste õpetajatele. Teemaks on toalilled, meetoditeks praktiline töö, digiõpe ja liikumine õppimise käigus. Kuigi osaleda saavad vaid kümme haridusasutust, saavad kõik Rohelise kooli programmi koolid hiljem töö tulemusi kasutada. Projekt kestab augustini 2020.

04.10.2018 – Uus mängulinnak

Lembitu 14 maja sai enda õuealale uue atraktsiooni, kuhu alla tuli liiva asemel turvaliseks turnimiseks kinnine kummimults. Mägulinnaku saime projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ raames. Lastele uus mängulinnak väga meeldib. ​

01.10.2018 – Liivalaia 30 mänguväljak

Suvega on saanud Liivalaia 30 õueala endale uue kuue … – nimelt vahetasime laste mängulinnaku turvaalal liiva välja valatud kummi vastu. Et muuta õueala veelgi kaunimaks, istustasid Naerulinnud ja Päikesejänkud sinna erinevate lillede sibulaid, mida saab imetleda kevadel :)

01.10.2018 – Rahvusvaheline muusikapäev

1.10.18 tähistasime rahvusvahelist muusikapäeva pillide keskel koos meie armsa muusikaõpetaja Liinaga. Lapsed said vaadata ja uurida erinevaid pille, kuulata nende poolt tekitatud heli ja teada natuke nende pillide ajaloost.
Teadmiste kinnistamiseks toimus pillibingo, kus lapsed said kuulmis järgi ruudustikku asetada tunnis nähtud ja kuuldud pillid. (Plokkflööt, guiro, marakad, djembe, kitarr, ukulele, klaver, kannel).

24.09.2018 – Sügise sünnipäev

Täna tervitasid Liivalossi lapsed sügise algust. Üheskoos lauldi ja tantsiti sügislaule ja -tantse. Lõpetuseks lasti heamaitsta erinevatel sügisandidel.
Suur tänu meie tegusale muusikaõpetaja Liinale, kes toreda sügispeo korraldas.
Ilusat sügise algust kõigile! 🍁

21.09.2018 - Kesklinna lasteaialaste ohutusalane teabepäev Mini -SOS

Naerulinnud osaled Kesklinna lasteaialaste ohutusalasel teabepäeval Mini -SOS (Sina Oskad Seda), mille korraldajateks oli Kesklinna Valitsus koostöös mitmete koostööpartneritega (näiteks Põhja prefektuur, Tööinspektsioon, Eesti Hambaarstide Liit, Tallinna Munitsipaalpolitsei jt).  Erinevates teemapunktides tegutsedes said lapsed teadmisi neid ümbritsevatest ohtudest ja õpetust ohuolukordades õigesti toimimise kohta.

21.09.2018 – Sipsikud staabi- ja sidepataljonis

Täna külastasid Sipsikute rühma lapsed lahtiste uste päevade raames staabi- ja sidepataljoni, kus neil oli võimalus tutvuda ajateenijate igapäevaelu ja varustusega
Lapsed said pataljonis näha ajateenijate elu- ja olmetingimusi ning tutvuda sõduri varustuse, tehnika ja relvastusega. Samuti said lapsed kätt harjutada militaarseid näomaalinguid tehes ning proovida millist toitu sõdurid söövad.

19.09.2018 – Naerulinnud tantsisid Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamus.

19. septembril toimus vestlusõhtu “Minna ei taha, kuid jääda ei saa!” Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamus, kuhu kutsuti esinema meie Naerulinnud tantsuga „Oige ja vasemba”

03.09.2018 – Tarkusekuu

3. septembril tähistasime uue õppeaasta algust. Soovime kõigile südamest tegusat ja avastuste rohket uut õppeaastat!
Meie super toreda naiskonnaga liitus sel õppeaastal kolm uut tegusat õpetajat – Eliisa (Lottede õpetaja), Monica (liikumisõpetaja) ja Getlin (Lepatriinude õpetaja abi). Soovime teile jõudu ja jaksu ning sära silmadesse!

 

 

25.06 2017/2018 aasta parimate tunnustamine

25.06 ja 26.06 toimus Liivalossi suveseminar, kus tunnustati eelmise õppeaasta parimaid:

v  Aasta õpetaja – Kadi Seeme

v  Aasta noorõpetaja – Mariann Kask

v  Aasta õpetaja abi – Maie Lazareva

v  Aasta kolleeg – Liina Liiva

v  Aasta üritus – Personali öömatk Kõrvemaal

Vastlapäev Kõrvemaal

v  Lastevanemate lemmikõpetaja – Maarja Urke

v  Lastevanemate lemmik õpetaja-abi – Maie Lazareva

25.06 – Roheline lipp Liivalossile

Tallinna Liivalossi Lasteaed tunneb ennast uhkena. Oleme ka lõpuks Rohelise kooli lipu ja sertifikaadi omanikud.

Täname kogu Liivalossi pere, kes on ära teinud suure töö. Jätkame samas vaimus!

25.05 – Liivalossi Kevadfestival

21.05-25.05 toimus Liivalossi Lasteaias juba traditsiooniks saanud iga kevadine Liivalossi Kevadfestival, mis oli väga sisukas ja teguderohke. Kõik rühmad oli ette valmistanud väikese näidendi, mida nädala jooksul teistele rühmadele mängiti. 24. mail osalesime ülelinnalisel lasteaedade tantsupeol “Me armastame Eestit”. Kõik rühmad tantsisid koos Lembitu 14 õue alal ja tantsimas said näidata end kõik rühmad erinevate tantsudega. Tantsupidu lõppes tantsides ühiselt Kaera-Jaani. Tantsupidu toimus kõikide Tallinna lasteaedade hoovis samaaegselt, tantsud õpetas lastele selgeks meie muusikaõpetaja Liina. Kevadfestivali lõpetas laulupäev, mille teemaks oli „Eesti 100 ja Alushariduse 100 läbi meie aastaringi”. Kõik rühmad laulsid ühe või mitu õppeaastal õpitud laulu. Lauldi kõik koos ja ka eraldi rühmadega. Üllatuseks olid õpetajad ära õppinud vana hea „Unelaulu” ning ühiselt seda ka lastele esitati.

02.05 – “Küünlaümbriste jaht” tulemused selgunud

Küünlajahi ja patareitähe tulemused on avalikustatud. Sipsikud on maakonna parimad küünlaümbriste kogujad. https://www.kuunlajaht.com/uploads/6/2/7/6/62768063/k%C3%BC%C3%BCnlajaht_tulemused_lasteaiad.pdf

Aitäh kõigile, kes andsid oma panuse!

Nutikuu Liivalossis

12.04 – Lepatriinude nutipäev

TEEMA: Kevad põllul
TEGEVUS: BeeBoti ja BlueBoti meisterdamine traktoriks. Robotitega põllu kündmine. Põllule erinevate põllusaaduste kleepimine.
Mäng Ozobotiga “Mutt otsib põllul süüa”.

11.04 - Mõmmikute avatud tegevus lapsevanematele ja kolleegidele “Läbi puhta looduse ja tervislike eluviiside me hoiame ka oma südant tervena”

Tallinna Liivalossi Lasteaia Mõmmikute rühm (6-7 a. lapsed) sidus oma avatud tegevuse nutikuu, Rohelise kooli ja südamenädalaga. Nädalateemaks oli “Läbi puhta looduse ja tervislike eluviiside me hoiame ka oma südant tervena” (tervis, bioloogiline mitmekesisus). Tegevuse viisid läbi õpetajad Reet Helvik ja Eve Ellmann ja õpetaja abi Maire Veide.

10.04 – Nutikad Päikesejänkud

Südamenädala raames uurisid Tallinna Liivalossi Lasteaia väikesed Päikesejänkud ozoboti abil südant rõõmustavaid ja südant kurvastavaid toiduaineid.
Lapsed vanuses 2-3 aastased.

09.04 – Nutikuu muusikatunnis

Nutikuu raames kasutas muusikaõpetaja Liina Bee Botte ka oma tegevuses

Vanus – 6-7 aastased.
Tunniteema – Kevadine Pillimäng
Eesmärk -
* laps häälib pilli nime, mis sedelil kirjutatud on.
* laps juhatab BeeBoti õige pillini.
* laps valib endale õige pilli pillimänguks.

04.04 – Nutikas lõuna

4. aprilli lõunal toimus Tallinna Liivalossi Lasteaias õpetajate Anni ja Marianni juhendamisel mänguline nutitund kolleegidele, kus tutvuti Blue–Boti ja  Ozobot robotitega ning nende kasutusvõimalustega  muutmaks laste tegevused huvitavamaks. Alguses väike tutvustus vidinate kohta, seejärel asusid õpetajad juba ise tegutsema. Üheskoos mängiti nii Blue Botide kui Ozobotidega, lahendati mõistatusi. Samuti tutvuti QR-koodidega, mille abil saab korraldada erinevaid mänge ning palju muud põnevat. Nutitunni käigus valmisid erinevad mängud, mida õpetajad saavad lastega kasutama hakata. Nutikas lõuna möödus linnulennul, oleks kauemgi mängida tahtnud   :lol:

Suur tänu õpetaja Annile ja õpetaja Mariannile, kes olid nutitunni suurepäraselt ette valmistanud ja läbi viinud.

 

 

23.03.2018 – Lepatriinud uisutamas

Lepatriinud käisid 20.03.2018 Tondiraba jäähallis uisutunnis, kus neid õpetati kõigepealt kuidas jääl õigesti kukkuda ja seejärel tegid erinevaid harjutusi. Lapsed nautisid väga, neil oli õnn seal uisutunnis juba teist korda osaleda. Uisutamine on spordiala, mis meeldib kõikidele Lepatriinude rühma lastele. Nende silmi tuleb siiras rõõm ja ootus, kui saavad teada, et on võimalus veelkord uisutama minna 😀
Suur tänu Tallinna Kesklinna Valitsusele ja Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametile, kes sellist vahvat projekti korraldab ja rahastab.

16.03.2018 – Lastega loomariigis

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeele osakond kutsus Tallinna Liivalossi Lasteaia lapsed endale külla, et tutvustada projekti, mille eesmärgiks on kasvatada lastes teadmisi ning austust looduse ja loomade vastu. Projekt on kestnud  juba neli aastat. Huvitava esitlusega käisid tutvumas meie koolieelikute rühmad Lepatriinud ja Mõmmikud ning 5-6a Naerulinnud.

Käesoleval hooajal keskenduti Eesti looduse ja loomade kaitsele ning rohelisema mõtteviisi õpetamisele. Kohtumisürituse teema oli “Lastega loomariigis”. Kohtumise viis läbi Eesti Mesinike Liidu liige ja mesinik Ülo Lippa ehk Mestmesinik. Lapsed tutvusid mesilastega ning said teada nende käekäigu mõjust kogu Eesti ja ülejäänud planeedi ökosüsteemile.

Iga laps sai ürituse lõpus endale kingituseks raamatu “Pisike puu”. Lapsed õppisid palju põnevat ning joonistasid raamatukogule kingituseks saadud teadmistest palju pilte.

https://ecoliivaloss.weebly.com/blogi/lastega-loomariigis

15.03.2018 – Naerulinnud teatrifestivalil Kanutiaia Kann

Täna, 15.03, esinesid Tallinna Liivalossi Lasteaia Naerulindude rühm XVII Tallinna laste teatrifestivalil „Kanutiaia Kann“ etendusega „Memme musi”.
Lapsed esinesid hästi ja said tubli esinemise eest ka kingikoti. Lavaärevust lastel polnud, kui isegi oli, siis see kadus saalitulede pimenedes.

Aitäh, väikestele näitlejatele ning tublidele õpetajatele Annika Valberg, Hedi Kiristaja ja muusikaõpetaja Liina Liivale

01.03.2018 – Etlemiskonkursi “Eesti keele kaunis kõla” Kesklinna eelvoor

1. märtsil toimus Hopneri majas 15. ülelinnalise koolieelikute etlemiskonkursi “Eesti keele kaunis kõla” Kesklinna eelvoor. Tallinna Liivalossi Lasteaiast osalesid Lepatriinude rühmast Mia-Maria (juhendaja õpetaja Anni Veski) ja Mõmmikute rühmast Hanna (juhendaja õpetaja Eve Ellmann). Võime palju õnne soovida armsale Mia-Mariale julge ja ilmeka esituse eest, mis tagas talle pääsu finaali. PALJU ÕNNE MIALE!

28.02.2018 -Huvitava Bioloogia kooli Projekt “Looduskeskkonnaalased katsed lasteaias” 

Katse allikas: ​www.huvitavbioloogia.ee/projektid/loodusteaduslikud-katsed-lasteaias/katse-2-kulmetav-huljes
Veebruarikuu katse, „Külmetav hüljes“, õpetab lastele, kuidas loomad talvel sooja hoiavad.
Liivalossi lasteaiast tegelesid usinalt katsega Mõmmikud ja Lepatriinud.

21.02.2018 – Aasta õpetaja – Pille-Riin Satsi

21 veebruari õhtul toimus Tallinna lauluväljaku klaassaalis pidulik vastuvõtt kesklinna lasteaedade ja koolide haridustöötajatele. Vastuvõtul tunnustati haridusasutuste parimaid ning anti üle tunnustus “Aasta inimene”. Tallinna Liivalossi Lasteaia aasta inimene on meie super liikumisõpetaja Pille-Riin Satsi. Palju õnne!

20.02.2018 – Lepatriinud õppekäigul

Lepatriinud tegid EV 100 puhul õppekäigu Toompeale.
Tutvusime järgnevate tähtsate kohtadega:
- Vabadussõja võidusammas
- Kollase koera aasta jääskulptuur
- Kiek in de Kök muuseum ja bastionikäigud
- Pikk Hermann
- Riigikogu
- Aleksander Nevski katedraal
- Tallinna Raekoda

19.02.2018 – Palju õnne, armas Eesti!

Tallinna Liivalossi Lasteaed tähistas Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva esmaspäeval, 19. veebruaril. Kõik rühmad tulid rongkäiguga kokku Lembitu 14 maja õuealale. Üheskoos laulsime hümni, marssisime, mängisime  ning tutvusime sõdurite telgi ja relvadega. Lõpetuseks nautisime imemaitsvaid suupisteid, mida iga rühm oli ühise laua katmiseks kaasa toonud.

14.02.2018 – Hõissa vastlad

Üle mitme aasta soosis ilmataat meid vastlapäeval lumega. Kuna ka sõbrapäev jäi samasse aega, siis otsustasime tähistada sõbrapäeva ja vastlapäeva koos. 14. veebruaril pakkisime kelgud bussi ning sõitsime  üheskoos Kõrvemaale vastlaliugu laskma. Kui kõigil pikad liud tehtud, nautisime sooja teed ja värskelt ahjust tulnud pirukaid.

09.02.2018 – Lepatriinud tutvusid Tallinna vaatamisväärsustega

Lepatriinud tutvusimd täna Tallinna vaatamisväärsuste ja nende ajalooga. Vaadati üle KUMU, Kadrioru park, Presidendi kantselei koos valvuritega, Miia-Milla-Manda ja selle mänguväljak, Kadrioru Kunstimuuseum, Russalka ja Lauluväljak.

26.01.2018 – Laulupäev “Terakeste lauluhääl”

26.01 toimus Liivalossi Lasteaias esimene laulupäev nimega „Terakeste lauluhääl”. Kokku esines täna 13 ärevil olevat laululast – Päikesejänkude rühmast Joosep Leitmaa. Mürakarude rühmast Uku Karl Kelder, Alexadner Ginter, Britt Potisepp, Simona Sundja. Sipsikute rühmast Ell Grete Varblane, Anastasia Franchi, Marcus Oscar Turay. Naerulindude rühmast Dominik Poslawski, Jasper Lemba. Lepatriinude rühmast Mia-Maria Puik, Eva Rosalind Sennet. Mõmmikute rühmast Tobias Ricart Jimenez.

Aitäh kõigile rühmadele ja lastevanematele, kes kaasaelama tulid!

16.01.2018 – Laste jooga

Tänasest alustas õpetaja Liisi meie väikeste Liivalossi lastega joogatundidega. Lastele jooga väga meeldis ning juba põnevusega oodatakse järgmisi joogatunde.

13.01.2018 – Õpetajate öömatk Kõrvemaal

Tallinna Liivalossi Lasteaed otsustas 2018 aasta esimest koosolekut alustada põnevalt, et terve aasta jätkuks samas vaimus.
Selleks sõideti kogu kollektiiviga Kõrvemaale, kus sai kõigepealt veedetud 2 produktiivset tundi koosolekut pidades ning uusi ideid genereerides. Kui mõttetöö tehtud suunduti välja, kus oli juba päris pimedaks vahepeal läinud. Õues ootas meid juba lõbus matkajuht Kaido ning imeline talveilm – lumi, särav tähistaevas ja -10
°C. Kõik said endale pealambi ja üheskoos suunduti kaheks tunniks avastama õhtust metsaelu.
Matka käigus õppiti kõigepealt tajuma liikumist pimedas, vaadati kui palju me näeme ja suudame orienteeruda ilma pealampideta. Eks alguses vajas see kõik harjumist, aga juba sügavamale metsa jõudes panime pealambid põlema ja matkajuht viis meid põnevale jalutuskäigule. Avastasime metsast erinevate loomade jälgi ja samblike. Samuti nägime ka kopratamme. 

Matkaraja ka jäädvustasime GPS-ga, mille Lepatriinude rühm võttis endale aluseks kuntitegevusse. Valmisid väga lahedad GPS-Kunstitööd

Liivalossi naiskond soovib kõigile põnevaid väljakutseid ja seiklusi aastasse 2018! 

20.12.2017 – Sipsikud oslaevad küünlaümbriste jahis

Sipsikute rühm võtab juba 3 aastat osa küünlaümbriste jahtist ning selleks valmistati igasse meie lasteaia majja toredad küünlaümbriste ja patareide sööjad.
Lastevanematel on võimalus koos lastega kodus koguda ja ülelugeda teeküünlaümbrised ja patareid ja siis lasteaeda trollidele ja jänkudele “söögiks” tuua kuni 15.märtsini 2018.
“Küünlaümbriste jaht” ja “Patareijaht” on lastele ja noortele suunatud keskkonnakampaaniad, mille raames kutsutakse leidma võimalikult palju tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid ja tühjasid patareisid.
Toimuva ürituse kohta saab rohkem lugeda: http://www.kuunlajaht.com/ 

11.12.2017 – Mürakarude ja Mõmmikute II advent

Jõuluaeg on ikka rõõmu ja andmise aeg. Mürakarudel ja Mõmmikutel on armas traditsioon igal talvel sõita metsa kuuse järgi ja jalutada looduses. Seekord kahjuks oli külaskäik lumeta ning loomade jälgi  otsida ei saanud, aga sellegipoolest veedeti metsa all mõnusasti aega. Samuti viiakse alati ka loomadele toitu, et nad meie külmema aja ilusti üle elaksid.
​Muidugi ei tohi ära unustada ka ennast, sest looduses liikumine ju ajab kõhu tühjaks ning oii kui mõnus on lõkke ääres juua sooja teed ja jagada kaaslastega head-paremat, mida kodust kaasa pakitud

03.12.2017 – Lepatriinud ja KIK said sõbraks

Lepatriinude rühm käis külas Keskkonnainvesteeringute Keskuses. Nagu täiskasvanud peavad koosolekut, siis sel korral oli Lepatriinudel samuti koosolekute ruumis tähtis koosolek. Üheskoos vaadati slaidshowd ning arutleti tähtsal teemal- keskkonna hoidmine. Lapsed olid avatud arutlema ning küsimusi esitama.

26.11.2017 – “Anna mänguasjale uus elu”

Meieni jõudis Rohelise kooli kaudu Eesti Keskkonnaministeerium üleskutse osaleda üleeuroopalisel jäätmetekke vähendamise nädalal lasteaias kavandatud ja läbi viidud tegevustega. 
Mõeldud – tehtud! Jäätmete vähendamise nädal toimus 20-24. november ja osalesid kõik rühmad! Läbi viidi mitmeid põnevaid tegevusi ning nädala keskmeks oli taaskasutus. Jäätmetekke vähendamise nädala raames korraldasime turu ”Anna mänguasjale uus elu”, mille eesmärgiks oli ka koostöö lapsevanematega, et kodus lastega sorteeritaks oma mänguasju ning koos valida 1-2 eset, mida enam ei kasutata. Nädala jooksul toodi neid lasteaeda ja õhtuti oli võimalik valida ka endale meelepärane mänguasi vastu ehk kellegi vana võib olla teise uus!

24.11.2017 -Laske sisse kadrisandid, katri – katri…

Selle laulu saatel tuli täna Liivalossi lastele külla Kadriema koos „kadrititega“. Vanasti käidi külapealt titele riideid küsimas. Õnneks oli Naerulindude lastele mõned riided titele anda. Üheskoos lauldi, mängiti pilli, tantsiti, „keriti lõngakera“, sorteeriti sokke/kindaid.

Hoidkem vanu Eesti kombeid, sest need on hoidmist väärt. 

27.10.2017 - Koolieelikud projektis “Tulest targem”

Meie koolieelikud, Mõmmikud ja Lepatriinud, osalesid Päästeameti Põhja päästekeskuse projektis “Tulest Targem”, mille raames said lapsed läbi mänguliste ja praktiliste tegevuste põhjalikud ja eakohased teadmised tuleohutusest. Päästjad rääkisid tulekahjudest, suitsuanduritest, tulekahju korral käitumisest ning tutvustasid päästetehnika

02.10.2017 – “Roheline Kool”

Tallinna Liivalossi Lasteaed liitus septembris programmiga “Roheline kool” (Eco-Schools).  Programmi tulemusena kasvab maailmas põlvkond põlvkonna järel keskkonnateadlikke inimesi. Nad kannavad programmis omandatut endaga kogu elu ning kasvatavad samas vaimus ka oma järeltulijaid.

Meie tegemistel programmi raames saad silma peal hoida meie blogis: ecoliivaloss.weebly.com/

29.09.2017 - Tallinna Liivalossi Lasteaias toimus ohutusnädal.

Nädala jooksul tuletasid lapsed meelde, kuidas ohutult käituda nii liikluses kui ka õuealal. Reedel külastas lapsi Napo, kes koos oma kolleegiga Tööinspektsioonist rääkis, kuidas võivad tööd tehes õnnetused juhtuda, millised ohud võivad tekkida lasteaias, tänaval ja kodus ning kuidas selliseid olukordi vältida. Lõpetuseks said kõik lapsed Napolt diplomi ja kingituse 
Ohutut nädalavahetust kõigile

25.09.2017Tere Sügis

Kuigi ilm on õues lõpuks suvine, siis kalendrit vaadates algas meil juba reedel SÜGIS.  Liivalossi lasteaia muusikaõpetaja Liina kehastus Sügisepreiliks ning tegi lastel mõnusa Sügise alguse peo! Koos lauldi ja tantsiti ning lõpetseks oli kaetud lauake puuviljade ja juurviljadega, kus kõik said midagi head suhu pista!

13.09.2017Õpetajad täiendasid teadmisi

Täna täiendasid Tallinna Liivalossi ja Päikesejänku Lasteaia õpetajad oma teadmisi lasterühma saatjatena. Koolituse viis läbi OÜ Autosõit koolitaja Marek Aasamäe Maanteeameti tellimusel. Kuigi paljudel on see koolitus juba läbitud, siis ega väike meeldetuletus liiga ei tee. Ütleb ju vanasõnagi – Kordamine on tarkuse ema. Selliste tublide saatjatega võivad meie lapsed end liikluses turvaliselt tunda

 

Lehte uuendati: 27/12/2018

Lehekülge haldab: Triin Tamsalu, õppealajuhataja Tel 6466567, e-post: Triin.Tamsalu@liivalossi.edu.ee