UUDISED

Meie tegemistel saad silma peal hoida meie Facebooki lehel www.facebook.com/Liivalossi/ 

Liivalossi Rohelise Kooli tegemistest saad lugeda meie blogist ecoliivaloss.weebly.com/ 

10.november - SUUR MART JA VÄIKE MART

“Mardi küüned külmetavad
Mardi varbad valutavad
Marti tulnud kaugelt maalta….”

Täna tulid Liivalossi lastele külla Suur Mart ja Väike Mart, kes korraldasid lastele ühe mõnusa mängulise hommikupooliku…

Aitäh Madli ja Pille-Riin 🥰

29. oktoober – HALOWEENI KOSTÜÜMIPIDU

Sellel nädalal täitus suurem osa meie lasteaiast kostüümides õpetajatest ja lastest – rühmades peeti maha üks superlahe Halloweeni pidu. Selles kirjus seltskonnas võis leida nõidu, printsesse, kummitusi, loomi, linde ja superkangelasi 🧙‍♀️ Meie muusikaõpetaja nõid Madli tuiskas rühmades ringi 21. sajandi luuaga Lasteaed oli kaunistatud kohaste dekoratsioonidega – kõrvitsad, ämblikuvõrgud, ämblikud, nahkhiired jpm.
Lastel oli võimalus osaleda mitmetes põnevates tegemistes – meisterdada muumiat, uuristada kõrvitsat, lasta teha näomaalingut. Kuid mis pidu see ilma pidusööminguta on – küpsetati viineripirukaid, joogiks valmis Kolli smuuti, maiustati muffinitega.
Lepatriinud valisid endi seast ka kõige lahedaima kostüümi. Otsus tuli raskelt, kuid siiski kolm parimat sai valitud
Ja lõpetuseks toimus loomulikult super äge disko 🤩

 

 27. oktoober Liivalossi spordipäev vol 2

LIIVALOSSI SPORDIPÄEV VOL 2 🏃
Kui esmaspäeval võtsid omavahel mõõtu koolieelikud, siis täna tulid oma sportlikkust näitama Südalinna Kooli staadionile meie nooremad – Naerulinnud ja Sipsikud ning Mõmmikud ja Lepatriinud.
Ka sel korral oli vaja kõigepealt lihased Pille-Riini juhendamisel soojaks saada. Seejärel võis võistlus alata. Võisteldi teatevõistlustel, kummikuviskes, piraadijooksus.
Kõiki tublisid sportlasi autasustati diplomi ja toreda kotiga
Kohtumiseni juba järgmistel spordiüritustel 🤸😊

vaata pilte siit :)

25.oktoober 2021  Liivalossi spordipäev

Täna toimus juba traditsiooniks saanud Liivalossi Lasteaia sügisene spordipäev Südalinna Kooli staadionil. Spordipäeva viis läbi meie liikumisõpetaja Pille-Riin ning teda olid abistamas kohtunike rollis rühmaõpetajad. Täna võistlesid omavahel Päikesejänkude ja Lottede poisid ning tüdrukud 🏃‍♂️🏃‍♀️
Et süda ja lihased ikka suuremateks pingutusteks valmis oleksid, tehti kõigepealt Pille-Riini eestvedamisel väike soojendus 🤸‍♀️ Seejärel asuti võistlema. Mõõtu võeti palliviskes, jooksus ja hoota kaugushüppes. Lõpetuseks võisteldi veel teatejooksus
Aga ega õpetajad lastest viletsamad saa olla – Päikesejänkusid esindas õpetaja Keili ja Lottesid õpetaja Eliisa. Ka neil oli võimalus teha hoota kaugushüpe, pallivise ja lõpetuseks jooks. Peab nentima, et õpetajad olid üsna tasavägised
Kõik sportlased said auhinnaks diplomi ja toreda koti.
Liivalossi lastele sportida meeldib ja nad teavad, et sportida on vahva! ☺️
Teiste rühmadega kohtume juba kolmapäeval kell 10.00 Südalinna Kooli staadionil.

15.oktoober 2021 Salasilmad võlumetsas

Meie vaprad Lotted külastasid täna KIK projekti raames MTÜ Loodusmaa õppeprogrammi „Salasilmad võlumetsas“.

Saula metsa jõudes astuti justkui muinasjuttu🍁🍂

Retkejuht Helen tutvustas eestlaste kui metsarahva uskumusi ja tõekspidamisi, mis seostuvad metsaga. Oldi justkui salasilmad võlumetsas, kus lapsed said panna tööle oma fantaasia ja loovuse 😊

Pilte saad vaadata SIIT

13. oktoober Lõbusad raamatukogutunnid

Sel sügisel on Mõmmikud (4-6 a) alustanud toreda ettevõtmisega ning iga nädala kolmapäeva hommikul lähevad õpetajad 6 lapsega Lembitu parki, kus neid ootab Tallinna Keskraamatukogu töötaja. Nii saavad käia kõik lapsed ning tunnist osa võtta. Koos mängitakse õpetlike ja lõbusaid lugemis- ja liikumismänge, mis lastele väge meeldivad! #õppiminevärskesõhus #vaimnetervis

Mõmmikute lõbusad raamatukogutunnid

7. oktoober 2021 Muusika pani 7 Tallinna lasteaeda koos nurruma

Rahvusvahelisest muusikapäevast inspireerituna toimus 07.10.2021 Tallinna Naksitrallide lasteaia välilaval Tallinna kaheksa väärtuspõhise koostöö lasteaia muusikasündmus “Muusika paneb meid NURRUMA”, mis andis meile kõigile võimaluse koos NURRUDA lõimituna meie lasteaedade väärtustega, emakeelega, rahvajuttudega ja muusika muinasjutuga, pakkudes õppimisvõimalust õues ja harjutada turvalist liiklemist linnaruumis, rahvusvahelisese muusikanädala raames.

Tallinna Liivalossi Lasteaiast olid laulmas meie Lotted. Suur tänu Õpetaja Eliisale ja muusikaõpetaja Madlile laulude õpetamise eest. Täname ka Endla Lasteaeda suurepärase laulupäeva korralduse eest 🥰

Muusika paneb meid nurruma

6. oktoober 2021 Tallinna Liivalossi Lasteaia lapsed läbisid Tallinna Maratoni laste virtuaaljooksu

6. oktoobril toimus Liivalossi Lasteaia lastele Lembitu pargis sügisjooks – lapsed läbisid Tallinna Maratoni laste virtuaaljooksu raja. Sündmust korraldas ja viis läbi meie lasteaia tubli liikumisõpetaja Pille-Riin

Maratoni alustasime Pille-Riini juhendamisel soojendusvõimlemisega. Kui lihased soojad, võis jooks alata. Kui jooks tehtud võeti omavahel mõõtu veel teatevõistlusel.

Lõpetuseks said kõik lapsed kaela medalid ja kätte diplomid

Videod pani kokku Pille-Riin Satsi

Suur tänu korraldajatele ja osalejatele jooksude õnnestumisele kaasa aitamise eest!

Videoid laste jooksust saab vaadata alloleval lingil:

Nooremate jooks

Vanemate laste jooks

 5. oktoober Õpetajate päev

Täna on õpetajate päev ning selle raames käisid Liivalossi Lasteaias õpetaja ametit proovimas juba kolmandat aastat Ühisgümnaasiumi õpilased. Noored olid aktiivsed, avatud ja väga hakkajad. Lapsed nautisid koos uute sõpradega mängimist  ning väga loodame, et selliseid toredaid koostööprojekte on tulevikus veel ees ootamas. Ehk plaanib mõni noor minna nüüd ka lasteaiaõpetajaks õppima.

Kui õpetaja uuris noortelt, et kuidas õpetaja amet tundub, saadi vastuseks – uhh, polegi nii hirmus kui kartsime

Täname Tallinna Ühisgümnaasiumi ja kõiki noori, kes täna Liivalossis meie õpetajate ja laste päeva eriliseks muutsid 😊.

Ühisgümnaasiumi noored lastega tegutsemas

4.okt - PÄIKESEJÄNKUD MURASTE RABA AVASTAMAS….

Päikesejänkud käisid KIK projekti raames Muraste rabas õuesõppetunnis, kus viidi läbi erinevaid mänge (otsimine loodusest, detailide märkamine jmt) ning rakendati erinevaid meeleelundeid (kompimine, nuusutamine, vaatamine, kuulamine).

30. september Mõmmikud tegutsevad aias

Eelimisel õppeaastal saime tänu linnaaianduse projektile endale õuealale uued istutuskastid, kuhu sai lastega koos istutatud erinevaid maitsetaimi, köögivilju ja ka teravilja. Suvel käisid õpetajad neid peenraid aegajalt hooldamas ja kastmas ning sügisel said lapsed nautida enda töö vilju :)

Lähemalt Mõmmikute tegemistest saad lugeda SIIT

Sõpradega on lõbusam

Ühel ilusal septembrikuu päeval otsustasid Mõmmikud kutsuda endaga koos Pääskula rappa matkama Lepatriinud, et üheskoos otsida erinevaid loodusehääli, vaadelda loodust ning loomulikult pidada maha üks tervislik piknik :)

Mõmmikud ja Lepatriinud matkamas

28. september Päikesejänkud ja Naerulinnud külastasid Väätsa farmi

Meie Naerulinnud ja Päikesejänkud külastasid täna Väätsa Agro Lõõla farmi. Esimese asjana näidati meile lehmade lüpsmise karuselli. Meile tutvustati ka kui palju piima annab üks lehm (30 piima pakki ) ning mida kõike põnevat saab piimast valmistada. Edasi riietasime ennas kaitseriietesse ning läksime vaatama, kus lehmad elavad ja magavad- lauta. Kõigepealt tutvustati/ näidati meile täiskasvanud lehmi ja saime teada, mida nad söövad – silo. Silo on kuivatatud hein millesse on lisatud soola ja jahu. Kes soovis, võis ise ka seda veidi katsuda. Suured lehmad tundsid meie vastu suurt huvi ja pistsid kohe oma pead pesadest välja, et meid uudistada. Hetkeks tundus nagu oleks lehmad meid vaatama tulnud, mitte vastupidi. Räägiti ka sellest, et lehmad magavad seal samas, kus nad söövad. Edasi suundusime vasikate lauda juurde- kus lapsed said neile pai teha või lasta enda kätt lausa limpsida. Vasikad olid meid nähes nii elevil, et mõni tahtis lausa oma pesast välja hüpata.

Suur tänu Väätsa Agrole meid vastu võtmast, meie lapsed teavad nüüd, kust toodetakse laste lemmikpiima

 

1. september 2021- Teadmistepäev Liivalossis

september 2021

Täna tähistasime Liivalossi Lasteaias teadmistepäeva. Lähtuvalt selle õppeaasta teemast “Õnnelik laps on terve laps” pöörati teadmistepäeva tähistamisel tähelepanu tervisele – Lepatriinud arutlesid, mis see teadmistepäev on, mängiti Bee Bottidega uuel tähematil, tehti õues sporti ning valmistati “Tarkusesalatit”, Naerulinnud ja Päikesejänkud võtsid mõõtu sportimisel õuealal, mis oli muutunud selleks hommikuks väikeseks staadioniks, üheskoos läbiti põnev takistusrada, lõpetuseks maiustati ise valmistatud puuvilja varrastega. Mõmmikud otsustasid turgutada vaimset tervist kogudes tarkuseteri Tallinna Keskraamatukogust, Lotted külastasid Lastemuuseumi Miiamilla, kus saadi teadmisi erinevate ametite kohta.
Tegusat õppeaasta algust ja püsigem terved!

 

Liivalossi Lasteaed sai 61 aastaseks 

veebruar 2021

Sellel nädalal tähistasime meie armsa Liivalossi Lasteaia 61. sünnipäeva 🎉. Sel puhul tegid lapsed torti, soolaseid suupisteid, küpsetasid kaneelikeerusid.
Kuigi sel aastal me kõik ühiselt pidu pidada ei saanud, oli sellegipoolest lõbus ka rühmasiseselt – lasteaiale lauldi sünnipäevalaulu, tantsiti, loeti luuletusi, toimus stiilidisko “Printsessid ja printsid”
Palju õnne, armas Liivaloss 🥰

16. veebruar 2021 Vastlapäev Kõrvemaal

Täna on vastlapäev ja nagu meil juba traditsiooniks on saanud sõitsime taaskord kogu Liivalossi perega Kõrvemaa matka- ja puhkekeskusesse. Sel aastal oli ka ilmataat meid õnnistanud ilusa koheva lume ja suurepärase ilmaga ❄️. Kõigepealt tuli loomulikult väike soojendusvõimlemine teha. Kui soojendus tehtud ja ohutusreeglid korratud võis kelgusõit alata. Vastlapäevale kohaselt ei puudunud ka pikima liu laskmine, seda tegid nii lapsed kui õpetajad.
Pärast kelgusõitu maitses soe tee ja kaasavõetud pirukad imeliselt.
Kas sinu vastlaliug on juba lastud?🛷
Pikka liugu 😊