Uudised

Meie tegemistel saad silma peal hoida meie Facebooki lehel www.facebook.com/Liivalossi/ 

Liivalossi Rohelise Kooli tegemistest saad lugeda meie blogist ecoliivaloss.weebly.com/ 

 

Tallinna Liivalossi Lasteaia töökorraldus alates 1. september 2020.

Oleme koostanud Covid-19 leviku tõkestamise plaani, mis on järgimiseks lasteaia töötajatele ja lastevanematele.

Tallinna Liivalossi Lasteaia covid-19 leviku tõkestamise plaan

Sokikaisukad

Talv ei toonud Mürakarudele (6-7 a.) mitte ainult lume vaid ka uue hobi. Nimelt harrastatakse nüüd peenemat näputööd. Õpetaja Kaire otsis välja jääkmaterjale ning kõigepealt hakati kooskatsetama kuidas sokist teha vahvat kaisukat
Natukene harjutatud ning nii tüdrukud kui poisid saavad õmblustööga ka ise hakkama. Üksikutest ja väikseks jäänud nukratest sokkidest meisterdavad lapsed endale armsad kaisukad. ​Nagu Teodor (6a.) ütles: “Jummel see ju puhas taaskasutus!”

 

Kadri- ja marditrall Liivalossis 

Sel nädalal pidasime tähendusrikkaid ja traditsioonilisi Eesti tähtpäevi. Nimelt toimus Liivalossis tore majade sisene Mardi- ja Kadritrall. Mängisime toredaid rahvalikke laulu- ja tantsumänge ja muidugi ka muid vahvaid mänge lõngakeradega.
Mürakarude lapsed olid eriti tublid tähtede tundjad ja Päikesejänkud teadsid peaaegu kõiki mõistatuste vastuseid, mida suur Mart esitas.
Pidu lõppes mõnusa kommi ampsuga.
Suur aitäh lastele toreda peo eest ja lapsevanematele vahvate kostüümide eest!

Liivalossile naeratas loosiõnn

Täna naeratas meile loosiõnn ProgeTiigri Tulevikutegijate grupis. Meil on hea meel, et meie roboseadmed on täienenud veel ühe Matatalabiga. Suur tänu 🙂

 

Liivalossi parimate praktikate jagamine

Täna, 26.11.2020, esines meie tubli õpetaja Kadi Seeme Leedu veebipõhisel hariduskonverentsil “Koolide ja omavalitsuste koostöö erinevad mudelid õpilaste õppimise edenemise tagamisel”, kus ta andis ülevaate Eesti alushariduse süsteemist, erinevatest metoodikatest ja programmidest, mis meie lasteaedades kasutusel on, jagas parimaid praktikaid Tallinna Liivalossi Lasteaia näitel.
Samuti rääkis ta Erasmus + Project “HOB’s adventure – Hands on Biodiversity raames valminud käsiraamatust õpetajatele, millega on kõigil võimalus tutvuda ka alloleval lingil:
Suur tänu sulle, armas Kadi!
Kogemuste vahetamine Tallinna Jaan Poska Lasteaiaga 2. novembril 2020
Jaan Poska Lasteaed ja Tallinna Liivalossi Lasteaed jagasid oma kogemusi Rohelise kooli teemadel ning tutvustati 5-9 aastastele eestikeelset käsiraamatut  “HOB seiklused elurikkuses digiajastul”, mille valmimisele aitas kaasa õpetaja Kadi Seeme. 
Sellest õppeaastast teeb Poska Lasteaed tutvust “Rohelise Kooli” programmiga ning  kutsusid külla meie lasteaia Rohelise kooli töögrupi juhi Kadi ja õppealajuhataja Triinu, kes tutvustasid oma lasteaia Rohelise kooli tegemisi ning jagasid häid nippe.
Grupitööna pandi kirja Poska Lasteaia keskkonnateemad, millega hakatakse rohkem tegelema. 
Õpetajad Laternamatkal

Sel aastal otsustasime õpetajate päeva raames minna kõik ühisele matkale. Laternamatka lehel on valikus üle 30 matka ning seekord osutus valikuks Seewaldi matk. Seewaldi matkal uurisime, kuidas kunagisest kaunist suvemõisast sai raviasutus. Vaatlesime uskumatuid ja veel kummalisemaid lugusid, mis selle paiga ümber tiirlevad ning arutasime, palju nendes juttudest tõde võib leida, ei tea. Kõndisime samuti läbi Stroomi ranna värvika mineviku ning uurisime Pelguranna uuemat ja vanemat osa. Stroomi rannas oli ka mõnus vahepunkt, kus jõime sooja teed ja sõime  maitsvat kringlit.

Ilm oli suurepärane, jutud põnevad ning seltskond parim!

 

Maitsvad toidud leivast

Meie lasteaias on leivanädala tähistamine juba väga pikaajaline traditsioon. Leiba küpsetavad juba ka meie kõige pisemad Sipiskud (1,5-2a). Naerulinnud (2-4 a) ​degusteerisid erinevaid leibu ja küpsetasid gluteiini- ja laktoosivaba leiba. Veere kakku, veere kakku, veere kakku sups ahju…Nii laulsid Mõmmikud (3-5 a) ja leivanädala raames küpsetasid endale mõnusalt pehme ja lõhnava karaski, mis maitses supi kõrvale ülihästi.  Lotted (4-6 a) tegid leiba nii: Lapsed jagati kaheks rühmaks. Üks rühm küpsetas rukkileiba teine grupp tervislikku banaanileiba.  Samuti valmistati ka ise võid ning maitsti koos võiga leiba lõunasöögi juurde. Lepatriinud (3-5 a) valmistasid üheskoos 1 väga pika võileiva! 

Mürakarud (6-7 a) vestlesid erinevatest teraviljadest: oder, rukis, nisu, kaer – mis nendest valmistatakse, milleks kasutatakse. Vaatasime õpetlikku multifilmi, kuidas tekkis põllumajandus. Sel aastal valmisid koostöös imemaitsvad leivamuffinid – leib ja piim olid need, mis olid toitlustaja poolt saadetud, aga ülejäänud. ​Retsepti leiab siit: ​http://www.leivaliit.ee/2011/11/28/leivamufinid/

 

 Mürakarud matkasid Sõõriksoo loodusrajal

Ühel ilusal sügisesel neljapäeval otsustasid koolieelikud Mürakarud istuda rongile ja suunduda Aegviitu, Sõõriksoo loodusrajale. Plaanis oli looduses veeta terve päev.
50 minutiline rongisõit möödus mõnusalt ja kiirelt.
Loodusrajale jõudes:

  • nautiti head ilma ja kaunist loodusrada;
  • tutvuti infotahvlitega;
  • märgati söögisõime, kuhu jäeti porgandeid;
  • nähti oravat, kellele pandi nimeks Miki ning kellele jäeti külakostiks pähkleid;
  • ning muidugi ei puudunud ka matkalt piknik

 

Mürakarud Kostivere karstialal

10. septembril külastasid meie koolieelikud Mürakarud KIK-i poolt rahastatud õppeprogrammi “Veetarga retk Kostivere karstialal, Jägala joal ja Linnamäe HEJ-s”.
Tutvuti Kostivere karstiala, Jägala joa, Linnamäe HEJ-ga, keskendudes nende tähtsusele ning eripärale puhta vee ja selle tekke seisukohast, samuti tutvustatakse piirkonna loodust (nt vaadeldi ja külastatakse karstivorme, fossiilide välja ja tutvustati maakera ajalugu. 

Lähemalt saab retkest lugeda meie Rohelise Kooli blogist

 

Päikesejänkaud Pikakari rannas

Ühel kaunisl oktoobripäeval käisid Päikesejänkud (4-7 a.) Pikakari ranna ääres õppekäigul. Sõitu sinna alustati ühistranspordiga, lapsed said sõita nii trammi kui ka bussiga.
Kõigepealt võeti suund mere äärde ning lapsed proovisid lutsu visata ja liivale joonistada. Nädalateemaks oli Päikesejänkudel linnud ning sellega seoses uudistati, mis linde mere ääres on näha. Lõkkeplatsil tehti väike piknik ning edasi suunduti väiksele matkale metsarajale.

See oli Päikesejänkude esimene ühine õppekäik mere äärde.

 


01.09.2020 – Tarkusepäeva tähistamine Liivalossis

Tallinna Liivalossi Lasteaias algas uus õppeaasta rühmades hoogsalt. Tarkusepäeva raames toimus rühmades mitmeid põnevaid tegevusi:

Kuna Mürakarudele on see õppeaasta meie lasteaias viimane, siis otsustati tähistada tarkusepäeva  „Pudipõllede ärasaatmispeoga“. Üheskoos meenutati oma tegemisi läbi nende toredate aastate, arutati ja seati plaane, mida põnevat veel sellel viimasel koosolemise aastal avastada, uurida, kogeda. Taaslavastati mitmeid sõimes tehtud fotosid.

Mõmmikud käisid Tarkusepäeval rongiga tarkust kogumas! Peatused olid 1.Hea sõbra peatus, kus arutati, milline on hea sõber, 2. Tähetarga peatus, kus aidati tähetargal tähelapsi koju tuua. 3. Tantsu peatus , 4. Topi ja Titi käbikeldri peatus, kus aidati oravapoistel käbisid käbikeldrisse tassida ja 5. Lõpetati “Rõõmsa ampsu “ peatuses, kus pandi kokku igast peatusest saadud tähed, millest saadi kokku sõna SÕBER ning maiustati magusate ampsudega!

Päikesejänkud käisid Tarkusepäeva tähistamas Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Saadi uusi teadmisi raamatukogu tööst, raamatute saamisloost (kirjaniku- kunstnik- trükikoda) ning tutvuti muinasjutulise raamatukogu majaga.

Lepatriinudel käisid külas näpunukud, kes tutvustasid lastele, mis päev on 1. september ja kuidas seda tähistatakse, üheskoos küpsetati tarkusevahvleid. Ka Lottedel oli väga magus tarkusepäev, üheskoos küpsetati küpsiseid.

Meie väikestel Naerulindudel käis külas Tarkuse Draakon, kes tõi lastele rühma seinale ilusate piltidega tähestiku.

Imelist 2020/2021 õppeaastat kõigile!

9

10.07.2020 – Liivalossi lapsed tutvusid mereprügipüüduriga

8.juunil paigaldati Tallinna ja Helsingi koostöös Tallinna Vanasadamasse mereprügipüüdur Seabin, mis korjab vette sattunud plastikut ja muud olmeprügi. Avamisel tutvusid merepüügipüüduriga ka Tallinna Liivalossi Lasteaia lapsed ning said uurida, mida merepüügipüüdur oli kätte saanud!

Haridusprogrammis seletatakse lastele, miks merre sattunud prügi ohustab keskkonda ja kuidas on vaja hoida merd.

19.05.2020 – NUTIKUU – UUDNE JA VÄLJAKUTSEID PAKKUV AEG

„Nutikuu Tallinnas“ on juba traditsiooniks saanud nutikate tegemiste kuu, kus haridusasutused korraldavad hulgaliselt nutikaid üritusi ja tegevusi nii asutusesiseselt, kui ka väljaspool. Mida põnevat toimus sellel aastal Tallinna Liivalossi Lasteaias? 

Sellel aastal jõudis nutikuu Liivalossi Lasteaeda varem, kuna eriolukord riigis lõi selleks  vajaduse juba märtsi keskel. Kogu lasteaia pere asus nutikalt õppima ja õpetama.  Kontaktõppest sai distantsõpe ning lasteaed kohanes kiiresti ümber nii õppetöös kui ka igapäevaelus. Mindi üle e-õppele. Väljakutse oli uudne ja põnev kõigile. Tore oli välja tulla mugavustsoonist ja katsetada midagi täiesti uut.

Esimesena üllatas meid muusikaõpetaja, kes haaras „härjal sarvist“  ning võttis endale eesmärgiks õppida selgeks uue oskuse – videode tegemise. Selleks tutvus ta erinevate veebikeskkondadega ja äppidega ning asus katsetama. Juba peagi saabus vanematele ja töökaaslastele meilile virtuaalse muusikategevuse link, kus muusikaõpetaja oli oma põnevate tegevustega ekraani taga lapsi ootamas. Algus sai tehtud ning sellest said julgust teisedki. Rühmameeskonnad lõimisid oma oskused, jagasid omavahel kogemusi, katsetasid, pidasid veebikoosolekuid, õppisid tundma uusi keskkondi ning selle tulemusena valmisid lastele põnevad ja harivad e-õppe tegevused.

Õpetajad saatsid lastele toredate äppide abil humoorikaid videotervitusi, et lastel püsiks eriolukorras ikka lõbus naeratus suul. Tehti katsete videosid – lapsed said teada, miks tuleb käsi pesta, luua vett täis klaasidega ja lusikatega muusikat, teha koduste vahenditega „Vesivile“ jpm. Valmisid muinasjutuvideod, kus õpetajad lugesid lastele ilmekalt ette põnevaid lugusid ning esitasid loo sisu koha küsimus, mida lapsed said kodus koos vanematega arutleda. Samuti valmisid kokandusvideod, kus isad ja lapsed said emadele üllatuseks muffineid ja küpsisetorti valmistada. Lasteni jõudis õpetajatelt hulgaliselt meisterdusvideosid, et kodus ikka käte osavust harjutada ja pühadeks ilusaid kingitusi valmistada. Rühmameeskonnad ei unustanud ära ka oma sünnipäevalapsi – hommikul ootas last videoõnnitlus sünnipäevalaulu ja õnnesoovidega. Lisaks videodele valmistati erinevates keskkondades teemakohaseid õppemänge (memoriin, numbrimängud, sõnamängud, aarete jaht, pusled, arvutamismängud jpm). Valmis hulgaliselt õppematerjale.

Vanematega suhtlemiseks kasutasid õpetajad erinevaid veebikanaleid. Tunti huvi, kuidas on peredel kodus läinud ja kuidas õpetajad saaksid veelgi enam abiks olla, millised tegevused kodus olemist lihtsustaksid. Tagasiside e-õppe tegevuste kohta, vanemate ja laste poolt, on olnud väga positiivne. Lapsed saatsid vanemate abiga õpetajatele oma õppetegevuste koha videosid, pilte ja kirju. Kes tantsis, laulis, meisterdas, käis loodust uurimas, tegi katseid, arvutas toiduainetega, tegi lusikatest rütmipilli, tutvustas oma hobisid või saatis läbi õpetaja teistele lastele sõnumi, kui väga ta oma sõpru igatseb.

Vaatamata sellele, et üritusi ja kogunemisi ei ole olnud võimalik teha, soovis Liivalossi personal emadepäeval kõiki emasid meeles pidada. Üheskoos valmis videotervitus emadele, mille valmimisse panustas kogu personal.

Tallinna Liivalossi Lasteaed tänab kõiki peresid, et olete aidanud kaasa viiruse tõkestamisele ja püsinud kodus. Võtnud soojalt vastu õpetajate poolt uudse õppimisviisi ja julgustanud neid hea sõnaga veelgi enam uusi lahendusi katsetama. Oleme väga uhked oma õpetajate üle. Samuti oleme väga tänulikud õpetaja abidele, kes on näinud palju vaeva ja hoolitsenud selle eest, et lastel oleks lasteaias mängimiseks viirusevaba ja puhas keskkond.

Olge hoitud, lasteaed igatseb teid!

7 10 5 368

Emadepäeva videotervituse leiad siit: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3dwzs8SizuUb4F1FDIFt9G63ZCxhCeNt4JBIemdcNyYex-JiRCJ4fECmU&v=c5wgm5zf7fI&app=desktop#menu

 

25.02.2020 – LÕBUS VASTLAPÄEV KÕRVEMAAL

Veebruarikuu viimasel teisipäeval käis Liivalossi Lasteaia pere üheskoos traditsioonilisel vastlareisil Kõrvemaal. Kuid sel aastal võeti kaasa ka tükike Eesti sünnipäevahõngu. Hommik oli lasteaiaperel varajane, kuid sellest hoolimata vahva ning ootusärev. Kohale jõudes ootas meid ees imeilus päikesepaisteline ilm, mida kohe ka nautima asusime. Liikumisõpetajaga koos võimlesime enda lihased soojaks ning õppealajuhataja ja direktor tervitasid kõiki avasõnadega. Edasi asusimegi matkama. Matkarada oli 1,5 km pikk ning täis vahvaid ülesandeid, mida jalutuskäigul lahendada sai: lapsed said mõistatada mõistatusi loomadest ja loodusest, vaadata loomadest pilte ning arutleda selle üle, kes see on ning mismoodi ta kõnnib, jutustada liikumisvahenditest, mismoodi lasteaeda jõutakse, teravdada enda tähelepanelikkust otsimismängus ja hiirelõksumängus. Jalutuskäigul avastasid lapsed nii mõndagi, näiteks oli rajal veel kunstlund, mis laste silmad särama lõi, nähti suurt sipelgapesa ning erinevaid mättaid, mida karupesaks peeti. Pärast mõnusat matkamist pidasime üheskoos pikniku, kus igaüks kaasavõetud võileiba või pirukat sai süüa ning maitsvat teed juua.  Tundsime suurt rõõmu ühisest tegutsemisest ja suurepärasest ilmast. Tagasi sõidul oli nii mõnigi laps päevast väsinud, kuid oma rühmas ootas ees veel mõnus vastlapäeva hernesupp ja vastlakukkel, mis päevale maitsva punkti pani.

Aitäh armas Liivalossi pere nii vahva päeva eest!

 

05.02.2020 – TALLINNA LIIVALOSSI LASTEAED TÄHISTAS 60. JUUBELIT

Tallinna Liivalossi Lasteaed tähistas 5.veebruaril oma 60. juubelit suure kontsert-etendusega. Sünnipäevapidu toimus Eesti Rahvusraamatukogu saalis, kus pidu kulges ajarännakuna läbi kuue kümnendi.  Iga rühm esitas ühe kümnendi populaarseima lastelaulu või -tantsu. Samuti sai kontsert-etenduse käigus meenutada, mis oli läbi erinevate kümnendite muutunud haridusmaastikul, millised olid põnevad ja tähtsamad sündmused ning kes olid erinevate ajastute meediakangelased. Tallinna Liivalossi Lasteaia sünnipäevapidu oli nautimas kogu lasteaiapere, sõbrad ja koostööpartnerid. Juubilarile jagus palju õnnesoove ja kingitusi. Lasteaed sai juubeliks päris oma Liivalossi laulu. Erilise kingituse aitas teostada armastatud lastekirjanik ja vanaema Leelo Tungal, kes kirjutas Liivalossi laulule sõnad. Viisi autoriks on lasteaia särasilmne ja loov muusikaõpetaja Liina. Aitäh kõigile õnnesoovid ja kingituste eest! Palju õnne Tallinna Liivalossi Lasteaed!

 

29.01.2020 RÕÕMSA ROTI RETK

7 Tallinna Kesklinna Lasteaeda korraldasid “Rõõmsa Roti Retke” Harku matkarajal. Kesklinna seitsmel lasteaial on aastaid kestev väärtuspõhine koostöö, kus eelnevalt on liigutud väärtuste treppidel või antud välja väärtuste kalendrit, kaardistatud koduteid ja nüüd siis mindi koos “Rõõmsa Roti Retkele”  Harku metsa. Eesmärgiks väärtustada liikumist, loodust, mängu ja koostööd. Kõigi seitsme lasteaiaga koostöös:  Tallinna Sipsiku lasteaed, Tallinna Südamekese lasteaed, Tallinna Päikesejänku, lasteaed, Tallinna Liivalossi lasteaed, Tallinna Virmalise lasteaed, Tallinna Komeedi lasteaed ja Tallinna Endla lasteaed, sai kaardistatud matkarada ja jaotatud lõbusad tegevuskeskused, kus iga lasteaed jagas  oma parimat looduse või liikumismängu. Ühine piknik koos kaasa toodud näksiga sai peetud kauni vaatega metsajärve kaldad, kus tulel küpsenud leib maitses, kui parim gurmeetoit. Aitäh koostöö lasteaedade juhtidele “Rõõmsa Roti Retke” idee ja  korralduse eest. Ühised ettevõtmised aitavad kaasa meie MÕK’i tegevuste elavdamisele väärtustades tervise-teadlikke valikuid, rikastades Rohelise Kooli  ettevõtmisi läbi laste päeva õnnestumise.

Pilte meie retkest leiad siit: https://www.facebook.com/pg/Liivalossi/posts/?ref=page_internal

 

28.01.2020 – UISUHOMMIK TONDIRABA JÄÄHALLIS

Sipsikud osalesid kesklinna koolieelikutele mõeldud uisuprojektis, kus õpiti esmaseid oskusi jääl. Lapsed said koos juhendajaga erinevaid harjutusi teha, mis kiirendasid jääga sõbraks saamist. Mängiti toredaid mänge ja õpiti õigesti kukkuma. Oli lapsi, kes said asja ruttu selgeks ja oli ka neid, kes rohkem nautisid pikali olemist.

Täname Tallinna Kesklinna Valitsust toreda traditsioonilise ettevõtmise eest!

 

09.01.2020 JÄÄTMETEEMALINE NÄITEMÄNG

Täna külastas koolieelikute rühma, Sipsikuid, jäätmeteemaline etendus. See oli hariv pooltund, mille käigus esitati lastele lõbus näitemäng koos praktilise õppetegevusega, millesse kaasati lapsi. Näitemängu eesmärk oli tõsta laste teadlikust jäätmete sorteeimise ja taaskasutamise vajalikkuse kohta ning õpetada lastele, kuidas hoida loodust puhtamana. Miks peab prügi sorteerima? Millisesse konteinerisse erinevat sorti prügi käib? Miks on taaskasutus tähtis? Kõigile nendele küsimustele said lapsed täna vastused ning said ise harjutada prügi sorteerimist. Hoidkem oma planeet puhtana!

06.12.2019 JÕULULAADAD

Liivalossi Lasteaia jõululaadad on selleks korraks mõnusas jõuluhõngus möödunud. Aitäh tulemise, olemise ja jõulutunde loomise eest!
Rahulikku jõuluootust ja soojust südamesse!

 

10.12.2019 KUS TRAMMID MAGAVAD?

Lotted tundis huvi trammide vastu ning tahtsid teada saada, kus trammid magavad. Seega võeti ette õppekäik Kesklinna Trammidepoosse. Lapsed tutvusid trammide koduga. Koos juhendajaga vaadati, kus tramme hooldatakse-parandatakse ning kus siis ikkagi trammid magavad. Lapsed said teada ka seda, et uutesse trammidest pannakse liiva, et nad saaksid paremini pidurdada. Lastel lubati lähemalt uudistada ka trammijuhti kabiini, mis oli väga põnev. Depoos nähti erinevaid tramme ja ka seda trammi, mis tõttab appi kui mõni tramm peaks järsku tee peal katki minema. Oli igati hariv ja põnev õppekäik, Lotted jäid väga rahule.

 

26.11.2019 MÜRAKARUD UURIVAD KASLASI – ÕPPEKÄIK KASSIDE TURVAKODUSSE

Mürakarude novembrikuu teemaks olid “kaslased”, teemaalgatus tuli lastelt, kui ühel rühma poisil tekkis küsimus “kas metskasse on olemas?” Õpetajad haarasid sellest ideest kinni ning seda hakatigi siis koos uurima. Projekti raames võtsid Mürakarud ette õppekäigu Kasside Turva-kodusse, kuhu iga laps võttis kaasa väikese maitsva kingituse. Arutasime, kuidas kassid satuvad tänavale ning mida peab arvestama enne kui võtta koduloom endale. Mürakarude mõttetera – “väikesed allikad teevad suure jõe” ehk kui igaüks midagi omalt poolt teeb, saame koos suure asja ära tehtud, koostöös peitub jõud – iga laps tõi kassidele väikese kingituse ning kokku saime suured kingikotid.

 

25.11.2019 LASKE SISSE KADRISANDID

Laske sisse kadrisandid, katri ja katri… Ärgem laskem traditsioonidel hääbuda ja nii käisid Sipsikud katri jooksmas Sipsiku lasteaias. Kadripere kontrollis, kas perelastel on tähed selged ja kas kõik mõistatused on vastuse saanud. Tuli tõdeda, et Sipsiku lasteaia lapsed on väga targad. Kadripere pani ka laste kiired näpud proovile. Selgus, et pererahva lapsed on salaja harjutanud ketramist ja võitsid selle võistluse kardi-lastega. Ja nagu õiges Kadriperes ikka, siis ei puudunud meil ka kadrititt, kes kogemata pissis põrandale, aga sellest ei ole hullu midagi. See toob pererahvale viljakusõnne, nii et seal on oodata korralikku järelkasvu. Lahke pererahvas jagas meile ka magusat andi.

Aitäh, armas Sipsiku Lasteaed, et meiega koos selle vahva aja veetsite ja toreda kava eest mardipäeval. Aitäh, armas Sipsiku rühm tubli esinemise eest kadrisantidena.

 

12.11.2019 METSAS ON MÕNUS

Sipsikud käisid koos Mürakarudega Tädu loodusrajal värsket õhku hingamas. Neid ootas väga tore teejuht, kes jagas nii lastele kui õpetajatele palju uusi ja huvitavaid teadmisi metsaelu kohta. Mets pakkus ka mitmeid lõbusaid takistusradu, millest tublid Sipsikud ja Mürakarud said jagu. Eks õigel matkal ei puudu ka kosutav piknikuamps. Lapsed olid helded jagama oma toitu üksteisega.

 

08.11.2019 LIIVALOSSI VAHVA MARDIPÄEV

Liivalossi peret külastasid 8. novembril Sipsiku Lasteaia mardisandid. Mardid kuulasid üle meie oskused arvutamises ja mõistatuste mõistatamises. Koos saime tantsida ja mänge mängida ning Liivalossi pere vaatas üle ka, mida mardid meile esitama tulid. Nii külalised kui ka meie pere said hiljem maiustada   mardi- ja kadripäeva kommidega.

Aitäh Sipsiku Lasteaia Martidele, et meid külmal ajal üles leidsite ja meie teadmisi testisite.

 

6.11.2019 ISADEPÄEVA QR-KOODI MATK

6. novembri õhtul toimus Liivalossi Lasteaias tore isadepäeva üritus, mille raames tehti isadele ja lastele QR-koodi matk. Selle mängu käigus läbisid isad koos lastega kõik Liivalossi lasteaia majad ja rühmad. Igal rühmal oli ettevalmistatud ülesanded, mida tuli koos isadega lahendada. Kui QR-koodi matk oli lõppenud, ootas rühmades neid laste poolt valmistatud magus üllatus, milleks oli küpsisetort. Samuti olid lapsed isadele meisterdanud kingitusi. Lastele ja isadele väga meeldis QR-koodi matk.

 

22.10.2019 – SPORDIPÄEV PAKUB RÕÕMU NII LAPSELE KUI KEHALE

Teisipäeval 22 oktoobril toimus meie Liivalossi Lasteaias spordipäev. Osalejateks olid Lepatriinud, Mõmmikud, Lotted, Päikesejänkud, Mürakarud ja Sipsikud. Naerulindudel on vaja veel natukene kasvada.Väiksematel rühmadel algas spordipäev kella 10 ja alustasime vahva rivistusega. Kasutades võimla suurust ja ruumikust, panime proovile, kui suurt müra suudavad meie kolm noorimat rühma koos korda saata. Sellele järgnevalt proovisime erinevaid jooksu- ja liikumisharjutusi, mille juures oli palju kära ja sagimist, sest nooremad olid veel kogenematud ja soovisid läbi joosta ruumi iga nurga ja nurgataguse. Jõudes takistusraja juurde, said lapsed läbi proovida tasakaalu nõudvad tegevused, ronimis osavust proovile panevad harjutused, hüpped üle takistuste ning  koonuste vahel slaalomi jooksmist. Viimaseks tegevuseks oli pallisõda- lapsed jagunesid kaheks meeskonnaks ja kogu saal oli nende mängumaa. Päiksejänkude, Mürakarude ja Sipsikute kord tuli pärast väikseid. Suured olid väga tublid ja head eeskujud noorematele. Spordipäev algas soojendusega, mille viisid läbi suuremad Sipsikud, seejärel tulid jooksuharjutused ja -stardid, kus kõik said enda kiirust ja tähelepanu proovile panna. Sarnaselt väikestega, said ka suuremad proovida takistusrada, millel näidata oma oskusi ning tunda rõõmu liikumisest. Selleks, et spordipäeval oleks ka võistluslikuma iseloomuga harjutusi, toimusid teatejooksud. Esimesena toimus rõngastega teatejooks, kus terve meeskond pidi tegema koostööd, et jõuda finišisse. Teise teatejooksu eesmärk oli paaristöö, kus kõik lapsed olid paaris ning paarilise poolne jalg kinni seotult pidid läbima tee koonuseni ja tagasi. Viimane harjutus läks eriti edukalt ja lapsed olid väga osavad. Spordipäeva lõpuks toimus krabikull.

Spordipäeval olid lapsed väga tublid ja said nautida suurel alal liikumisvõimalust. Saime veeta koos toreda päeva 😊. Täname Tallinna Südalinna Kooli, kes lahkesti meile oma võimlat kasutada andis.

 

15.10.2019 – KOOLITUSPROJEKT “TULEST TARGEM”

Sipsikutel käis külas päästekomandu õppeprogrammiga “Tulest targem”. Lapsed said lähemalt tutvuda päästekomando tööga – teada, keda tuletõrjujad aitavad ja kuidas nad seda täpsemalt teevad. Korrati üle, et tuli on meie sõber kui me teame, kuidas sellega ümber käia ja et lapsed ei tohi tulega mängida. Tuletati meelde hädaabi number, kuhu õnnetuse korral helistada- 112. Seda lapsed teadsid väga hästi. Mängiti läbi ka olukord, kuidas tulekahju korral tuleb toast välja liikuda- lastele pakkus palju nalja neljakäpukil rühmast välja minemine ja täiest kõrist karjumine ehk teavitamine tulekahjust teistele. Õues said lapsed tutvuda päästekomando auto varustusega ning iga laps, kes soovis, sai ka autot seest lähemalt uurida. Täname Kesklinna Päästekomandot õpetliku päeva eest!

 

04.10.2019 – ÕPETAJATE PÄEV KOOS ÜHISGÜMNAASIUMI ÕPILASTEGA

Täna, õpetajate päeval, käisid Tallinna Liivalossi Lasteaias õpetaja ametit proovimas Ühisgümnaasiumi 11.klassi õpilased. Noored olid aktiivsed, avatud ja väga tublid. Võeti osa õppetegevustest, ehitati koos liivakooke, vaadati raamatut, mängiti autodega, laoti klotsidest torne jne. Samuti said noored proovida lapsi magama panna, mille käigis nii mõnelgi tuli ka endal väsimus peale. Lapsed nautisid koos uute sõpradega mängimist väga ning loodame, et selliseid toredaid koostööprojekte on tulevikus veel ees ootamas. Täname Tallinna Ühisgümnaasiumi ja kõiki noori, kes täna Liivalossis laste päeva eriliseks muutsid 😊.

 

23.09.2019 – SÜGISPIDU “SIILIKE JA SÜGIS”

Täna, 23.09, toimus Liivalossi Lasteaias suur sügispidu koos siiliga. Siilike laulis, mängis lastega käbipilli ja tantsis. Otsis koos lastega ka siili jälgi. Pärast pidu said kõik lapsed ühise laula taga sügiandidega maiustada.

Aitäh armsad lapsevanemad kaasa pandud sügisandide eest!

Aitäh armsad lapsed toreda peo eest!

 

20.09.2019 – MAAILMAKORISTUSPÄEV LIIVALOSSIS

Päästame koos maailma!

Maailmakoristuspäeva raames käisid Sipsikud puhastamas oma lasteaia ümbruses olevaid tänavaid.
Enne minekut korrati üle, miks on vaja tänavad puhtaks teha ning prügi sorteerida. Iga laps pani kätte kilekinda, et oleks ohutu prügi korjata. Kaasa võeti 3 taaskasutatavat kilekotti, kuhu Sipsikud kogusid järgnevat: suitsukonid, plastpakendid ja olmeprügi. Lapsed olid väga entusiastlikud koristama minema. Kui alguses tundus, et tänav on justkui puhas ja polegi midagi koristada, siis hoolikalt vaadeldes märkasid lapsed ja õpetajad, et tegelikult prügile õieti lõppu ei tulegi. Plaanis oli teha pikk koristusring, kuid suure hulga prügi tõttu jõuti tunni ajaga ainult kõrvaltänavad puhtamaks teha. Saak oli väga korralik – suur kotitäis plast- ja olmeprügi ning peaaegu 200g suitsukonisid. Ka lapsed imestasid, kui palju prügi nad suutsid lühikese ajaga leida. Sipsikud võiksid kõik enda üle uhked olla!

 

12.09.2019 – SIPSIKUD ÕPPISID, KUIDAS METSAS HAKKAMA SAADA

Täna hommikul sõitis Sipsikute rühm Kaberneeme lähedal asuvasse metsaserva, et läbi teha üks põnev ja hariv õppeprogramm “Hakkamasaaja looduses”. Kahe juhi saatel algas retk metsa. Kuidas metsas hakkama saada.? Mida võiks metsa minnes alati kaasas kanda? Kuidas saame end eksimise korral kuuldavaks teha? Nendele kõikidele küsimustele läksidki Sipsikud vastuseid otsima. Lapsed said näha erinevaid võtteid, kuidas tuld teha. Üheskoos ehitati endale metsa mõnus ööbimispaik. Juhendajate abiga ehitati pooleli olev metsaonn valmis looduslikest materjalidest. Vaadati, milliseid oksi tuleks onni ehitamisel kasutada ja kuidas neid üksteise peale seada, et vesi sisse ei voolaks ja küljealune soojem oleks. Pärast rasket tööd said Sipsikud veidi lõbutseda – mängiti erinevaid mänge ja grilliti tulel vorstikesi. Retke lõppedes said lapsed noppida ja maiustada metsa all kasvavate mustikatega.

Selle põneva õppekäigu rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus-  suured tänud!

 

SUVINE TÖÖKORRALDUS LASTEAIAS: 

Lasteaed on kollektiivpuhkusel 01.07-19.07.2019. Kollektiivpuhkuse ajaks võimaldatakse lapsele koht asenduslasteaias. Suvisel perioodil on lasteaias ühendrühmad. Täpsema info saamiseks pöörduda rühmaõpetaja poole.

 

05.06.2019 – ROHELISE KOOLI PROGRAMMI TUNNUSTUSÜRITUS

Täna toimus Tallinna Rahvusraamatukogus Rohelise Kooli programmi tunnustusüritus-konverents, kus toimusid põnevad etteasted ning tunnustati programmiga liitunud koole ja lasteaedu keskkonnateadlikkuse eest ökomärgisega „Roheline lipp“.
Tallinna Liivalossi Lasteaed on uhke ja õnnelik, et juba teine aasta Rohelise kooli programmis on edukalt läbitud! 💕
Suur tänu Sirje Aherile, kes seda programmi ja üritust eestvedanud on!

 

22.05.2019 – KUIDAS TEOD PÄIKESEJÄNKUDESSE JÕUDSID

Ühel põgusal kohtumisel endise Päikesejänkude lapsevanema Piret Lausiga mainis ta, et endiste Päikesejänkude Hendriku ja Gregori peres kasvavad Aafrika hiidteod Ene ja Mari, kes just olid paarsada muna munenud.
Mõeldud ja tehtud.
​Lahke õpetaja Piret oli nõus olema ristiemaks Päikesejänkude rühma kolivatele kahele teolapsele ning meid oma teadmiste- ja oskustega aitama, et Päikesejänkude lapsed saaksid osa lemmiklooma eest hoolitsemise kogemusest! https://ecoliivaloss.weebly.com/blogi

 

 17.05.2019 – LIIVALOSSI HEAKORRATALGUD “TEEME ÄRA 2019″

Aprilli- ja maikuu jooksul toimusid kõigis meie majades töökad talgupäevad. Usinad lapsevanemad koos oma lastega aitasid teha mängu- ja õpikeskkonna puhtamaks ning loovamaks. Riisuti lehti, värviti vana mööblit ja mänguatraktsioone, paigaldati istutuskaste, pandi kokku komposter, pesti puhtaks aknad, ehitati kahele õuealale lastele mudaköögid, jpm. Istutuskastid ning komposter tuli meile Tallinna Keskkonna ameti linnaaianduse projekti kaudu.  Isegi lindude eest hoolitsesid vanemad hästi- paigaldades puu otsa neile pesakasti, mille olid valmis meisterdanud Südalinna Kooli poisid.
Tahame südamest tänada kõiki tublisid talgulisi suure panuse eest meie laste heaolusse ☺️

Aitäh Teile!

 

 16.05.2019 – LIIVALOSSI KEVADFESTIVAL

13.05-16.05 toimus meil traditsiooniline “Liivalossi Kevadfestival”, mis oli taaskord väga teguderohke. Teisipäev oli täis lauluviise, tantsu ja tralli, kus laulsid kõik rühmad – toimus Liivalossi laulupäev - Kaasa laulma olid oodatud ka külalised, lõpetuseks õpetati kõigile paar rahvalikku tantsu. Kolmapäeval ootasid meid oma etendusi vaatama Lotted ja Sipsikud, kelle esituses nägime etendusi “Jussikese 7 sõpra” ja “Reinuvaderi vembud”. Neljapäeval vaatasime Lepatriinude esituses “Röövikul on kõht tühi”, Päikesejänkude esituses ”Rä ja metsaloomad” ja Naerulindude “Nukitsameest”. Kevadfestivali viimasel päeval kutsusid meid külla Mõmmikud ja Mürakarud.

 

 14.05.2019 – SPORDIVÕISTLUS “KESKLINNA KARIKAS 2019″

14.mail toimus A Le Coq Arenal Tallinna keskklinna lasteaedade vaheline spordipäev “Kesklinna Karikas 2019”. Päev oli pilves ja külm, aga see meie sportlaseid ei heidutanud. Tallinna Liivalossi Lasteaeda esindasid võistlusel 6 tublit spordipoissi ja -tüdrukut. Spordipäeval oli võistlemas 18 erinevat lasteaeda. Lapsed said kätt proovida täpsusviskes, mängida jalgpalli ning panna proovile oma kiiruse teatejooksus ja takistusjooksus. Lisaks said lapsed tuttavaks munitsipaalpolitsei maskoti Leopard Leoga, kes tutvustas lastele politsei tööd. Näha sai käeraudu, kuulda politseauto sireene, õppida liikluses liikumist ja teada, miks peab rattaga sõites kiivrit kandma. Meie hommikupoolik oli seiklusi täis. Kuigi seekord me võitu koju ei toonud, olid lapsed siiski väga tublid. Loosi tahtel aitab Tallinna Liivalossi Lasteaed järgmisel aastal Kesklinna Valitsusel spordipäeva korraldada koos Tallinna Unistuse Lasteaia ja Tallinna Endla Lasteaiaga.

 

30.04.2019- SUUR NÕIDADE PIDU LIIVALOSSI LASTEAIAS

30.aprillil, Volbripäeval, pidasime maha suure nõidade peo. Pidu toimus Liivalaia 30 õuealal, kuhu kõik rühmad nõidadeks maskeerituna saabusid. Ka armsad lapsevanemad olid kaasatud ning peost rõõmu tundma kutsutud. Tegu oli kogupereüritusega. Õueala oli täis toredaid ja vahvaid nõidasid. Ülemnõid kutsus kõiki suuri nõidasid mäe peale tantsu lööma ning hiljem kaasati kõik väikesed ja suured nõiad ühisele nõidade ussitantsule. Meie Liivalossi Nõiakooli ülemnõid oli väga kurb, et toredad väikesed nõiad lõpetama hakkasid – kuid enne oma lõputunnistuse kätte saamist, laulsid nõiad mõned laulud, mis aasta jooksul selgeks õpitud. Suuremad nõiad esitasid esmaettekandena enda loodud laulu „Nõidade naljalaul”, mis sai suurejoonelise aplausi osaliseks. Ülemnõia kurbuseks polnud kaua põhjust, kõik õuealal olnud nõiad pandi katsetele. Iga nõid sai proovida nõiajoogi valmistamist „Nõiaköögis”, ennast ilusaks või hoopiski väga koledaks teha „Nõidade ilusalongis”, läbida vahva takistusraja „Leia nõialuud”, katsetada tiimitööd „Nõia nina” pimesilmil leidmisel ning luudadel enda kiiruse proovile panna katsepunktis „Luudade võidusõit”. Muidugi tantsisime veel nõidade tantsu, kus ka väikeste nõidade vanemad vahvalt kaasa tegid. Pidu oli tore ja väga meeleolukas!

Aitäh suured nõidade õpetajad vahvate katsepunktide eest! Aitäh armsate nõidade lapsevanemad toetuse ning vahvate kostüümide eest! Kohtume uuesti järgmise aasta katsetel!

 

25.04.2019 – KINOPÄEV “FILM LÄBI LAPSE SILMADE”

Nutikuu raames valmis Tallinna Liivalossi Lasteaia igas rühmas “Film läbi lapse silmade”. Õpetajad ja lapsed ühendasid oma mõtted ning panid need filmi sisse. Eelmisel nädalal vaatasime valminud filme ühisel kinopäeval kogu lasteaiaga.

Filmide kava:
1. Lepatriinud “Röövikul on kõht tühi”
2. Mõmmikud “Mäng läbi lapse silmade”
3. Lotted ” Sünnipäevapidu”
4. Päikesejänkud “Võlukäed”
5. Mürakarud “Pesukaru Mimmi otsib kodu”
6. Sipsikud “Ponid, kes kartsid kotkast”
7.Naerulinnud “Naerulindude kokasaade”

Aitäh Meie tublidele õpetajatele ja lapsevanematele, kes need filmid kokku panid.

 

23.04.2019 – LIIVALOSSI KEVADINE SPORDIPÄEV

23. aprillil toimus meie tublidel Liivalossi spordipoistel ja tüdrukutel  spordipäev Tallinna Südalinna Kooli võimlas. Ilm oli suurepärane nii väljas, kui ka saalis sees. Spordipäev toimus kahes vahetuses. Esimestena osalesid spordipäeval Mürakarud, Päikesejänkud ja Lotted. Lapsi ootas ees  suur võimlemine, erinevatest asenditest stardid, pallimängud ja takistusrajad, kus lapsed said harjutada oma tasakaalu pinkidel. Lisaks sai näidata oma osavust varbseinal, täpsust tõkkejooksus ning kordinatsiooni, hüpates läbi rõngaste. Pallimäng tuli lastel välja eriti hästi, võttes arvesse, et mõned väikesed olid esimest korda nii suures saalis ja nii paljude lastega. Lapsed olid nutikad ning asjalikud, tehes igat harjutust suure innuga. Samal päeval sportisid ka meie suured lapsed – Sipsikud ja Naerulinnud. Naerulindude Karl, Roosi Linda, Saara ja Mai juhtisid kõik lapsed soojendusele, sörkides mööda erinevaid radu ning olles tublid juhid. Sellele järgnesid erinevad stardid erinevatest asenditest, klotsijooksud, kulli mäng, teatejooksud – slaalom, topispalli vedamine. Kõige keerulisemaks kujunes paarilisega liikumine nii, et mõlemal lapsel oli paarilise poolne jalg omavahel kokku seotud, et harjutada koostööd ja osavust. Nii väiksemad kui ka suuremad lapsed olid erakordselt tublid ning näitasid ennast  oma parimast küljest. Pärast edukat spordipäeva said kõik lapsed autasuks šokolaadimedali ja kiiduavalduse tubli osalemise eest spordipäeval.

 

23.04.2019 – SISEKOOLITUS “NUTIKAS ÕPETJA ÕPETAB NUTIKALT”

Tallinna Liivalossi Lasteaia õpetajad veetsid mängulise lõunapooliku sisekoolitusel “Nutikas õpetaja õpetab nutikalt”. Üheskoos õpiti kasutama Dash ja Dot ning Sphero Mini roboteid. Tutvuti erinevate äppidega, millega roboteid liikuma ja rääkima panna. Õpiti robotite abil esemeid sorteerima, ksülofoni mängima, kuuliheitjaga palle heitma jne. Huvitav oli läbi mänguliste tegevuste robotitega suhelda.

 

11.04.2019 – KÜLASKÄIK TALLINNA SÜDALINNA KOOLI

Täna käisid Naerulindude rühma lapsed Tallinna Südalinna Kooliga ja 1.klassiga tutvumas. Meid oli vastu võtmas rõõmsameelne õppealajuhataja ja tulevase 1.klassi õpetaja. Saime kõigepealt veidi tuttavaks ja siis läksime koolimaja peale ringi vaatama. Tore oli näha põnevaid mängukoridore, käia tulevikuklassis, vaadata robootikatundi, laulda koos 1.klassiga kevadlaule, külastada direktorit ja temaga juttu ajada ning näidistunnis õppida SMART-tahvliga arvutamist.
Täname külalislahket Tallinna Südalinna Kooli pere, kes pani laste silmad särama ja õhinaga 1.septembrit ootama.

 

 03.04.2019 – LAPSED LASID KASEMAHLAD VALLA

Täna panid Naerulinnud ja Päikesejänkud oma õuealal kasemahla jooksma. Enne tegutsema asumist vesteldi mida kasulikku sisaldab kasemahl ja miks see meile kasulik on. Lapsed said teada, et kasemahlas usutakse olevat maagiline vägi, mis 101 tõve vastu olema peaks. Kasemahl teeb pai meie kõhule ja seedeelundkonnale. Samuti said lapsed teada, et kasemahl sisaldab suhkrut. Tarkused ära kuulatud, asuti asja kallale. Õpetaja puuris kase tüvesse augu ja koos paigutati puule tila, mille kaudu mahl ilusti 2 liitrisesse pudelisse joosta saaks. Huvitav oli teada saada ka seda, et puu võib ilusal soojal päeval anda mahla kuni 15 liitrit. Mida soojemaks läheb ilm, seda intensiivsemaks muutub mahlajooks. Mahlavool peatub õhtul, kui õues langevad kraadid alla nulli. Koos arutati ka seda, mida peab puuga tegema kui mahla kogumine on lõpetatud. Nüüd aga tuleb veidi oodata, et saaks maitsvat kasemahla proovida.

 

 03.04.2019 – NUTIKUU AVATUD TEGEVUS LOTTEDES

Lotte rühmas toimus täna nutikuu raames avatud tegevus õpetajatele ja lastevanematele. Teemaks oli „Minu rõõmus süda”. Hommikuringis arutleti lastega, mis toidud teevad meie südame rõõmsaks - mida võiksime süüa rohkem ning mida võiksime süüa vähem. Seejärel jagunesid lapsed kahte gruppi. Ühes grupis arutlesid lapsed õpetajaga mida nad piltidel näevad ning nimetasid erinevaid tegevusi, mis teevad meie südame rõõmsaks. Igaüks valis endale pildi erinevate tegevustega, mille nad ära värvisid ja tahvlile asetasid. Teises grupis läbisid lapsed takistusradu Sphero Mini robotiga. Toidud tuli toimetada kas rohelise südame juurde, kus olid toidud mida võime rohkem süüa või punase südame juurde, kus olid toidud mida ei peaks nii palju sööma. Pärast grupitöid korrati üle, mis tegevused teevad meie südame rõõmsaks.​

 

02.04.2019 – KA LINNUD SAAVAD NÜÜD LASTEAIAS KÄIA

Eile käis meil külas NorthHammeri ehitusfirma töömees, kes aitas Liivalaia 30 õuealale paigaldada linnupesakastid, mille valmistasid Tallinna Südalinna Kooli õpilased. Otsisime koos lastega sobivad puud, mille külge lindude uued kodud panna ning arutasime, kes seal elama võiks hakata. Lapsed aitasid rõõmuga töömeest -  oli selleks siis akutrelli hoidmine, kruvi andmine või redeli ja linnupesakastide vedamine erinevate puude juurde. Üles sai pandud 6 pesakasti. Pesakastid kinnitati kuusepuu, tammede ja vahtra külge. Üle vaadati ka töömehe buss, kus oli põnev uurida erinevaid tööriistu. Täname Tallinna Südalinna Kooli koostöö eest! Nüüd saavad ka linnud meie lasteaias käia.

Vaata pilte pesakastide ülesse panemisest: www.facebook.com/Liivalossi/ 

 

01.04.2019 – NALJAPÄEV LIIVALOSSIS

1.aprillil algas Tallinna Liivalossi Lasteaias teisiti kui tavaliselt. Lapsi ei võtnud hommikul rühmas vastu oma õpetajad, vaid neid üllatasid tuttavad näod teistest rühmadest. Õpetajad tõmbasid juba mitu päeva tagasi loosi, millises rühmas nad 1.aprillil naljapäeva puhul töötavad. Ka liikumis- ja muusikaõpetaja vahetasid selleks päevaks oma rollid ära. Naljapäev oli lõbus kogemus nii väikestele kui suurtele ning lasi loovuse valla.

 

26-03.2019 – UISUTUND TONDIRABA JÄÄHALLIS

Täna käisid Naerulinnud Tondiraba jäähallis Kesklinna lasteaialaste uisutunnis, kus neid võttis vastu uisutreener. Õpiti nippe, kuidas õigesti kukkuda, jää peal püsida ning edasi liikuda. Peale erinevaid harjutusi treeneri käe all, oli lastel vaba aeg jääl, mida nad kasutasid õpitud oskuste proovile panemiseks.

 

25.03.2019 – NAERULINNUD “VABA LAVA” TEATRIS ARHITEKTI AMETIGA TUTVUMAS

Ametite nädalal õppisid Naerulinnud, mida tähendab amet, milliseid ameteid olemas on ning mis ametitel töötavad nende emad ja isad. Samuti avaldasid lapsed arvamust, kelleks nad ise tahavad suurena saada. Seetõttu kutsus üks rühma isa lapsed endale tööle külla, et nad saaksid tema tööga lähemalt tuttavaks. Esmaspäeval võetigi ette ekskursioon “Vaba lava” teatrisse. Seal said lapsed teada, kes on arhitekt ning kuidas ta antud teatriga seotud on. Saadi teada, et ühe etenduse toimimiseks ei piisa vaid näitlejatest, selleks läheb vaja ka kirjanikku, lavastajat, helimeest, valgustehnikut, grimeerijaid, kostümeerijaid jne. Lapsed said teatri erinevates ruumides ringi vaadata, minna lavale ja piiluda lava taha.

 

21.03.2019 – KESKLINNA KOOLIEELIKUTE SPORDIPÄEV 2019

Tallinna Liivalossi Lasteaia Naerulindude rühm käis 21.märtsil sporti tegemas üritusel “Tallinna Kesklinna Koolieelikute Spordipäev 2019″, mis toimus Tallinna Spordihallis. Lasteaialapsi ootas 10 eriveat tegevuspunkti, mis tuli läbi käia. Lapsed said kätt proovida erinevatel spordialadel- palliviskes, tõkkejooksus, takistusrajal, kaugushüppes ja limbos. Samuti olid kohal ka politsei, suukool ja esmaabi, kes tuletasid lastele meelde ja jagasid neile olulisi teadmisi.  Päev möödus ruttu ning oli väga lõbus. Kõik pingutasid hea tulemuse nimel. Tubli osavõtu eest ootas igast last ka väike auhind- sall ja helkur.

 

20.03.2019 – MÜRAKARUD OTSISID VASTUST KÜSIMUSELE: “KAS DINOSAURUSED OLID PÄRISELT OLEMAS?”

20.märtsil käis Mürakaru rühm õppekäigul Loodusmuuseumis, kus toimus tund “Kas dinosaurused olid päriselt olemas?” Tunni käigus arutleti järgmiste küsimuste üle: Kes dinosaurused olid ja kus nad elasid?; Mida nad sõid, kuidas oma lapsi kasvatasid ja omavahel läbi said?; Kaua nad Maal elasid ja miks välja surid?; Kas mõni nende järeltulijatest elab ka tänapäeval? Giid näitas erinevatest dinosaurustest pilte ning nii said Mürakarud näiteks teada, et Eestist ei ole leitud ühtegi dinosauruse jäänust ning ainult maa peal elavaid saurusi kutsuti dinosaurusteks, vees ja õhus olevad loomad olid lihtsalt saurused. Peale tundi saime ka omapead natukene loodusmuuseumis ringi vaadata!

 

14.03.2019 – SÕBERLASTEAEDADE EMAKEELEPÄEV  “MINU KODUTEE” 

Täna, 14.märtsil, tähistasime Hopneri majas koos sõberlasteaedadega emakeelepäeva „Minu kodutee“. Liivalossi, Endla, Virmalise, Päikesejänku, Sipsiku ja Südamekese lasteaia koolieelikud laulsid ja luuletasid üksteisele kaunis eesti keeles. Kuna ürituse läbivaks teemaks oli kodutee ja kodu, siis rääkis kirjanik Indrek Koff lastele oma ilmunud lasteraamatust „Koju“. Samuti tegi kirjanik Koff lastele põneva mõistatamismängu, kus tuli mõne etteloetud lause järgi ära arvata Eesti kirjanike tuntud raamatuid ning mängis erinevatel pillidel tundu Eesti lastelaule. Täname Komeedi lasteaeda, kes oli selle toreda ürituse eestvedajaks!

 

13.03.2019 – LOTTED SAID TUTTAVAKS ROBOTPALLIGA

Lotted tutvusid täna uue roboti Sphero Miniga. Sphero Mini robot on lauatennise palli suurune robot, millega saab teha mitmeid lõbusaid tegevusi. Robotit saab juhtida erinevates režiimides, kasutades juhtkangi, kallutamise ja ragulka režiimi. Sphero Mini robotit saab programmeerida graafilises ja tekstipõhises programmeerimiskeeles. Samuti saab robotit kasutada juhtpuldina Mini mängude mängimiseks. Kuna roboti nime oli lastele raske hääldada, siis tegi õpetaja ettepaneku, et võiks kõik koos talle uue nime mõelda. Mõeldud-tehtud, Sphero Mini uueks nimeks sai Robotpall. Lapsed said tahvelarvutis oleva programmi abil õppida robotit liigutama. Esialgu harjutati  Robotpalli juhtimist vaiba peal. Peale harjutamist ootas lapsi õpetaja poolt tehtud takistusrada, mida oli põnev läbida. Lastele meeldis tegevus väga ja kindlasti tuleb Robotpall veel Lottedele külla.

 

07.03.2019- NÄITUS “LAPSED KUUL”

Mürakarud ja Sipsikud käisid ülemaailma ringleval interaktiivsel ja harival näitusel „Lapsed Kuul“, mis toimus Nautica keskuses. Näitus oli keskusel üleval 18.02-10.03.2019. Lapsed said ennast riietada väikesteks kosmonautideks- Skafander selga ja retk Kuule võis alata. Giidi järgi käidi marsisammul läbi keskuse erinevates punktides ja tutvuti näitusega. Pildimaterjali abil tutvuti kosmose ja kosmonautide ülesannetega põhjalikumalt. Kuumoodulis said lapsed tunda, milline on Kuu pind. Kosmosesüstiku kokpitis said lapsed teada, kes käis esimesena kosmoses ja kes Kuul, nägime nii Maad kui erinevaid planeete. Nii mõnigi laps unistas kosmoserakette nähes, kuidas lendab Kuule. Palju elevust tekitas ka Hubble´i kosmoseteleskoop ja kosmosejaama maketid.  Lõpetuseks said lapsed pähe kiivrid ning „kosmosesüstikus“ võimelda.

 

06.03.2019 – VASTLAPÄEV KÕRVEMAAL

Täna imeilusa päikesepaistelise ilmaga pakkis kogu Liivalossi pere kelgud bussidesse ning sõitis Kõrvemaale vastlapäeva tähistama. Mäele jõudes tehti ennast kõigepealt soojaks hommikuvõimlemisega ja mõne vahva mänguga. Seejärel korrati üle mäe reeglid, kuidas ohutult kelgumäel kelgutada ning sõit võis alata. Mägi oli täis värvilisi kelke ning väikeseid ja suuri inimesi, kes lasid endast välja tõelise mängulusti ja lapselikkuse. Liikumisõpetaja korraldas lastele erinevaid sportlikke võistluseid ja mänge. Vastlapäevale kohaselt ei puudunud ka pikima liu laskmine, seda tegid nii lapsed kui ka õpetajad.  Pärast pikka kelgutamist nautisid lapsed päikese käes pikniku- söödi võileibu ja joodi sooja teed. Teel koju oli lastel tuju hea ja uni magus.

Pilte meie üritusest: www.facebook.com/Liivalossi/

 

18.02.2019 – LUULEPÄEV

Täna kõlas lasteaia saalis kaunis eesti keelne luule läbi laste suude. Lapsed esinesid üksteisele ning neid oli kuulama tulnud ka žürii, kelle ülesanne oli valida välja 3 silmapaistvamat esinejat, kes pääsevad lasteaeda esindama XVI Tallinna linna koolieelikute etlemiskonkursile “Eesti keele kaunis kõla”. Žüriisse kuulusid õpetajad ning meie lasteaia vilistlane Mia-Maria, kes jõudis eelmisel õppeaastal “Eesti keele kaunis kõla” finaali.  Kõik lapsed olid kenasti luuletused selgeks õppinud ja esitasid neid julgelt. Žürii tõi eriliselt välja 3 esinejat, kes olid väga ilmekad, hea diktsiooniga ja miimikaga. Etlemiskonkursi “Eesti keele kaunis kõla” eelvooru lähevad lasteaeda esindama Uma Mari, Ell Grete ja Chloe. Eelvoor toimub 5.märtsil kell 10.00 Hopneri majas. Palju edu meie väikestele kuldsuudele!!!

 

13.02.2019 – RÄNNAK TALVEVÕLUMAAL 

Tallinna Liivalossi Lasteaia Mürakaru rühma lapsed (4-5 a.) käisid eile Harku metsa loodusrajal RMK õppeprogrammil “Metsa sees on puud!”
Mürakarusid võttis vastu väga sõbralik ka asjatundlik giid Eve, kes viis lapsed metsa talvevõlumaa rännakule. Kuulati Eesti metsas olevate puude lugusid, avastati mis elu metsa sees on ning nauditi metsa ilu. Lastel oli palju avastamist ning nad nautisid talvist metsa täiel rinnal!

 

30.01.2019 – LAULUVÕISTLUS “TERAKESTE LAULUHÄÄL” 

Tallinna Liivalossi Lasteaias toimus traditsiooniks saanud lauluvõistlus „Terakeste lauluhääl”. Kahest eelvoorust edasipääsenud laululapsed esinesid 30.jaanuaril finaalis. Finaalis osales 18 lauljat ning neid kutsusime sel aastal kuulama ja hindama ka väljastpoolt lasteaeda auväärse žürii. Kõik lapsed olid tublid esinejad ning said pärast laulu esitamist Kesklinna Valitsuse poolt kingituseks pilli – triangli. Kuid nagu ikka igal võistlusel, tuli žüriil välja valida parimad, kes saavad võidukarikad ja diplomi.”Terakeste lauluhääl” võitjateks olid sellel aastal kolmes erinevas vanusegrupis Serena Uus, Lumi Ann Kaldoja ja Ell Grete Varblane. Palju õnne võitjatele! Suur aitäh žüriile, Kesklinna Valitsusele, tublidele laululastele ja vanematele laste toetamise eest! Samuti soovime veelkord tänada kõiki Tallinna Liivalossi Lasteaia lapsevanemaid helitehnika fondi panustamise eest! Tänu teile kõlasid tänasel võistlusel kõikide laululaste hääled suurepäraselt!

Pilte lauluvõistluse “Terakeste lauluhääl” finaalist leiate lasteaia facebooki lehelt: www.facebook.com/Liivalossi/ 

 

27.12.2018 – LASTEAIA KOHATASU MUUDATUS

Alates 1. jaanuarist 2019 on koolieelsete munitsipaallasteasutuste vanemate poolt kaetava osa määra suuruseks ühe lapse kohta kuus 65,88 eurot.

Koolieelsetes munitsipaallasteasutustes vanemate osa määra (ehk kohatasu) kehtestamist reguleerib Tallinna Linnavolikogu 22.12.2015 määrus nr 27 “Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr“ § 2 ja Vabariigi Valitsuse 13.12.2018 määrus nr 117 “Töötasu alammäära kehtestamine“.

 

29.11.2018 – Naeulindude “Sõit ümber maailma”

Naerulindudel toimus sõit ümber maailma. Igal aastal räägivad nad erinevatest riikidest. Sel aastal valmistati koos passid ning loosi tahtel valiti: piloodid, piletite kontrollijad, stjuardessid ning reisijad- lend võis alata. Lennati Mehhikosse, Keeniasse, Austraaliasse ja Norra. Räägiti igas riigis olevast kliimast, inimeste nahavärvist, riigikeelest. Vaadati ka lühikesi loodusfilme ning kuulati kohalikku muusikat, mille saatel mängiti erinevaid mänge, nt. kivikuju.​
Põnev on tundma õppida teiste maade kultuuri ja kombeid!

 

26.11.2018 – Üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal

17.-25. november toimus üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal, mille raames tegid Tallinna Liivalossi Lasteaia lapsed erinevaid tegevusi, mõistmaks kuidas anda oma panus jäätmetekke vähendamiseks. Nädala raames õpiti sorteerima prügi, külastati Uuskasutuskeskust, Toidupanka, viid taarat, saadi teada, mis saab taarast edasi, meisterdatitaaskasutatavast materjalist. Kokkuvõtteks võib öelda, et me kõik oleme nüüd natukene teadlikumad sellest, kuidas saame meie anda oma panuse jäätmetekke vähendamisse.

 

26.11.2018 – Kadripäev Liivalossis

Täna toimus Kadripäeva puhul saalis väike koosviibimine, kus osalesid meie lasteaia rühmad (Naerulinnud, Sipsikud ja Mürakarud).
Päeva tegid lõbusamaks külla tulnud kadrisandid Sipsiku Lasteaiast, kes meile laulsid ja tantsisid, mängisid ning häid soove soovisid.
Aitäh armas Sipsiku Lasteaed külla tulemast!  :-)

 

07.11.2018 - Laske Marti sisse tulla……

Täna käisid Naerulinnud Sipsiku Lasteaias marditamas. Mängisime “Kaelkirjakumängu”, “Konnade võidu hüppamist” ja äraarvamismängu. Laulsime, tantsisime ja soovisime head õnne pererahvale!
Oli väga meeleolukas ja tore hommikupoolik!
Hoiame oma eesti vanu kombeid!  :)
Aitäh Mardid ja õpetajad! Aitäh pererahvas (Sipsiku Lasteaed) vastu võtmise eest!

 

23.10.2018 – Liivaloss teeb sporti

Esmaspäeval (22. oktoobril) ja teisipäeval (23. oktoobril) toimusid Tallinna Liivalossi Lasteaias spordipäevad. Mõlemal päeval oli ilm trotslik, aga see ei mõjutanud laste sportlikku hinge. Vihm ja tuul olid kõrvalised tegurid meie tublide sportlaste mõtteis ja tegevusi nauditi täiel rinnal, ei mingit nuttu, ei mingit kaklemist vaid ühiselt ja sõbralikult veedetud päevad. Pärast edukaid spordipäevi said kõik suuremad ja väiksemad rühmad autasuks kuldse šokolaadi medali ja kiiduavalduse tubli esinemise eest võstlustel ja liikumispäeval.

 

19.10.2018 – Liivalossi laste mitmekülgne leivanädal…..

Traditsiooniline leivanädalal toob kaasa vanadest kommetest rääkimise, nt. läbi vanasõnade “Tee tööd higiga, siis sööd leiba himuga.” Samuti on hea aeg tutvustada lastele, kuidas leiba tehakse, eriti hea on see läbi praktilise tegvuse, kas siis ise leiba küpsetades või omatehtud ürdivõid ja seenesalatit võileiva peale pannes. Laste fantaasia saab tööle panna läbi fantaasiavõileibade tegemise. Kõige maitsvam toit on ikka oma kätega valmistatud ning lapsed naudivad isetegemist! Leivanädalast võtsid osa nii suured kui väikesed Liivalossi lapsed :)   Sipsikud külastasid ka  Vabaõhumuuseumi muuseumitundi “Leivategemise lugu”. Naerulindudele tuli appi ühe rühmakaaslase ema, kellega koos küpsetati ise leivakukkleid ning tehti vahukoorest ürdivõid, mida maitsestati tilliga. Päikesejänkud tegid kunstitegevuses ise soolatainast ja voolisid leivapätsikesi ning mekkisid omavalmistatud võileibu. Mängisid mängu “arva ära, kas leib või sai” – iga laps sai pimesi leiva- või saiatükikese suhu pista ja arvata, kummaga on tegemist.

 

17.10.2018 – Tallinna Liivalossi Lasteaed osaleb Erasmus+ projektis “HOB’s adventure – Hands on biodiversity”

17. oktoobril said Lehola Keskkonnahariduskeskuse uutes ruumides Pirita Kose Lasteaias kokku Erasmus+ projektis “HOB’s adventure – Hands on biodiversity” osalejad. Partneriteks on Läti, Sloveenia, Islandi ja Eesti Rohelise kooli (Ecoschools) programmi koordinaatorid ning osavõtjateks igalt maalt kümme haridusasutust. Üheks osalejaks Eestist on ka Tallinna Liivalossi Lasteaed.
Projekti käigus luuakse praktiliste tööde juhiseid 5-9 aastaste laste õpetajatele. Teemaks on toalilled, meetoditeks praktiline töö, digiõpe ja liikumine õppimise käigus. Kuigi osaleda saavad vaid kümme haridusasutust, saavad kõik Rohelise kooli programmi koolid hiljem töö tulemusi kasutada. Projekt kestab augustini 2020.

 

04.10.2018 – Uus mängulinnak

Lembitu 14 maja sai enda õuealale uue atraktsiooni, kuhu alla tuli liiva asemel turvaliseks turnimiseks kinnine kummimults. Mägulinnaku saime projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ raames. Lastele uus mängulinnak väga meeldib. ​

 

01.10.2018 – Liivalaia 30 mänguväljak

Suvega on saanud Liivalaia 30 õueala endale uue kuue … – nimelt vahetasime laste mängulinnaku turvaalal liiva välja valatud kummi vastu. Et muuta õueala veelgi kaunimaks, istustasid Naerulinnud ja Päikesejänkud sinna erinevate lillede sibulaid, mida saab imetleda kevadel :)

 

01.10.2018 – Rahvusvaheline muusikapäev

1.10.18 tähistasime rahvusvahelist muusikapäeva pillide keskel koos meie armsa muusikaõpetaja Liinaga. Lapsed said vaadata ja uurida erinevaid pille, kuulata nende poolt tekitatud heli ja teada natuke nende pillide ajaloost.
Teadmiste kinnistamiseks toimus pillibingo, kus lapsed said kuulmis järgi ruudustikku asetada tunnis nähtud ja kuuldud pillid. (Plokkflööt, guiro, marakad, djembe, kitarr, ukulele, klaver, kannel).

 

24.09.2018 – Sügise sünnipäev

Täna tervitasid Liivalossi lapsed sügise algust. Üheskoos lauldi ja tantsiti sügislaule ja -tantse. Lõpetuseks lasti heamaitsta erinevatel sügisandidel.
Suur tänu meie tegusale muusikaõpetaja Liinale, kes toreda sügispeo korraldas.
Ilusat sügise algust kõigile! 🍁

 

21.09.2018 - Kesklinna lasteaialaste ohutusalane teabepäev Mini -SOS

Naerulinnud osaled Kesklinna lasteaialaste ohutusalasel teabepäeval Mini -SOS (Sina Oskad Seda), mille korraldajateks oli Kesklinna Valitsus koostöös mitmete koostööpartneritega (näiteks Põhja prefektuur, Tööinspektsioon, Eesti Hambaarstide Liit, Tallinna Munitsipaalpolitsei jt).  Erinevates teemapunktides tegutsedes said lapsed teadmisi neid ümbritsevatest ohtudest ja õpetust ohuolukordades õigesti toimimise kohta.

 

21.09.2018 – Sipsikud staabi- ja sidepataljonis

Täna külastasid Sipsikute rühma lapsed lahtiste uste päevade raames staabi- ja sidepataljoni, kus neil oli võimalus tutvuda ajateenijate igapäevaelu ja varustusega
Lapsed said pataljonis näha ajateenijate elu- ja olmetingimusi ning tutvuda sõduri varustuse, tehnika ja relvastusega. Samuti said lapsed kätt harjutada militaarseid näomaalinguid tehes ning proovida millist toitu sõdurid söövad.

 

19.09.2018 – Naerulinnud tantsisid Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamus.

19. septembril toimus vestlusõhtu “Minna ei taha, kuid jääda ei saa!” Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamus, kuhu kutsuti esinema meie Naerulinnud tantsuga „Oige ja vasemba”

 

03.09.2018 – Tarkusekuu

3. septembril tähistasime uue õppeaasta algust. Soovime kõigile südamest tegusat ja avastuste rohket uut õppeaastat!
Meie super toreda naiskonnaga liitus sel õppeaastal kolm uut tegusat õpetajat – Eliisa (Lottede õpetaja), Monica (liikumisõpetaja) ja Getlin (Lepatriinude õpetaja abi). Soovime teile jõudu ja jaksu ning sära silmadesse!

 

25.06 2017/2018 aasta parimate tunnustamine

25.06 ja 26.06 toimus Liivalossi suveseminar, kus tunnustati eelmise õppeaasta parimaid:

v  Aasta õpetaja – Kadi Seeme

v  Aasta noorõpetaja – Mariann Kask

v  Aasta õpetaja abi – Maie Lazareva

v  Aasta kolleeg – Liina Liiva

v  Aasta üritus – Personali öömatk Kõrvemaal

Vastlapäev Kõrvemaal

v  Lastevanemate lemmikõpetaja – Maarja Urke

v  Lastevanemate lemmik õpetaja-abi – Maie Lazareva

 

25.06 – Roheline lipp Liivalossile

Tallinna Liivalossi Lasteaed tunneb ennast uhkena. Oleme ka lõpuks Rohelise kooli lipu ja sertifikaadi omanikud.

Täname kogu Liivalossi pere, kes on ära teinud suure töö. Jätkame samas vaimus!

 

25.05 – Liivalossi Kevadfestival

21.05-25.05 toimus Liivalossi Lasteaias juba traditsiooniks saanud iga kevadine Liivalossi Kevadfestival, mis oli väga sisukas ja teguderohke. Kõik rühmad oli ette valmistanud väikese näidendi, mida nädala jooksul teistele rühmadele mängiti. 24. mail osalesime ülelinnalisel lasteaedade tantsupeol “Me armastame Eestit”. Kõik rühmad tantsisid koos Lembitu 14 õue alal ja tantsimas said näidata end kõik rühmad erinevate tantsudega. Tantsupidu lõppes tantsides ühiselt Kaera-Jaani. Tantsupidu toimus kõikide Tallinna lasteaedade hoovis samaaegselt, tantsud õpetas lastele selgeks meie muusikaõpetaja Liina. Kevadfestivali lõpetas laulupäev, mille teemaks oli „Eesti 100 ja Alushariduse 100 läbi meie aastaringi”. Kõik rühmad laulsid ühe või mitu õppeaastal õpitud laulu. Lauldi kõik koos ja ka eraldi rühmadega. Üllatuseks olid õpetajad ära õppinud vana hea „Unelaulu” ning ühiselt seda ka lastele esitati.

 

02.05 – “Küünlaümbriste jaht” tulemused selgunud

Küünlajahi ja patareitähe tulemused on avalikustatud. Sipsikud on maakonna parimad küünlaümbriste kogujad. https://www.kuunlajaht.com/uploads/6/2/7/6/62768063/k%C3%BC%C3%BCnlajaht_tulemused_lasteaiad.pdf

Aitäh kõigile, kes andsid oma panuse!

 

Nutikuu Liivalossis

12.04 – Lepatriinude nutipäev

TEEMA: Kevad põllul
TEGEVUS: BeeBoti ja BlueBoti meisterdamine traktoriks. Robotitega põllu kündmine. Põllule erinevate põllusaaduste kleepimine.
Mäng Ozobotiga “Mutt otsib põllul süüa”.

 

11.04 - Mõmmikute avatud tegevus lapsevanematele ja kolleegidele “Läbi puhta looduse ja tervislike eluviiside me hoiame ka oma südant tervena”

Tallinna Liivalossi Lasteaia Mõmmikute rühm (6-7 a. lapsed) sidus oma avatud tegevuse nutikuu, Rohelise kooli ja südamenädalaga. Nädalateemaks oli “Läbi puhta looduse ja tervislike eluviiside me hoiame ka oma südant tervena” (tervis, bioloogiline mitmekesisus). Tegevuse viisid läbi õpetajad Reet Helvik ja Eve Ellmann ja õpetaja abi Maire Veide.

 

10.04 – Nutikad Päikesejänkud

Südamenädala raames uurisid Tallinna Liivalossi Lasteaia väikesed Päikesejänkud ozoboti abil südant rõõmustavaid ja südant kurvastavaid toiduaineid.
Lapsed vanuses 2-3 aastased.

 

09.04 – Nutikuu muusikatunnis

Nutikuu raames kasutas muusikaõpetaja Liina Bee Botte ka oma tegevuses

Vanus – 6-7 aastased.
Tunniteema – Kevadine Pillimäng
Eesmärk -
* laps häälib pilli nime, mis sedelil kirjutatud on.
* laps juhatab BeeBoti õige pillini.
* laps valib endale õige pilli pillimänguks.

 

04.04 – Nutikas lõuna

4. aprilli lõunal toimus Tallinna Liivalossi Lasteaias õpetajate Anni ja Marianni juhendamisel mänguline nutitund kolleegidele, kus tutvuti Blue–Boti ja  Ozobot robotitega ning nende kasutusvõimalustega  muutmaks laste tegevused huvitavamaks. Alguses väike tutvustus vidinate kohta, seejärel asusid õpetajad juba ise tegutsema. Üheskoos mängiti nii Blue Botide kui Ozobotidega, lahendati mõistatusi. Samuti tutvuti QR-koodidega, mille abil saab korraldada erinevaid mänge ning palju muud põnevat. Nutitunni käigus valmisid erinevad mängud, mida õpetajad saavad lastega kasutama hakata. Nutikas lõuna möödus linnulennul, oleks kauemgi mängida tahtnud   :lol:

Suur tänu õpetaja Annile ja õpetaja Mariannile, kes olid nutitunni suurepäraselt ette valmistanud ja läbi viinud.

 

23.03.2018 – Lepatriinud uisutamas

Lepatriinud käisid 20.03.2018 Tondiraba jäähallis uisutunnis, kus neid õpetati kõigepealt kuidas jääl õigesti kukkuda ja seejärel tegid erinevaid harjutusi. Lapsed nautisid väga, neil oli õnn seal uisutunnis juba teist korda osaleda. Uisutamine on spordiala, mis meeldib kõikidele Lepatriinude rühma lastele. Nende silmi tuleb siiras rõõm ja ootus, kui saavad teada, et on võimalus veelkord uisutama minna 😀
Suur tänu Tallinna Kesklinna Valitsusele ja Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametile, kes sellist vahvat projekti korraldab ja rahastab.

 

16.03.2018 – Lastega loomariigis

Tallinna Keskraamatukogu võõrkeele osakond kutsus Tallinna Liivalossi Lasteaia lapsed endale külla, et tutvustada projekti, mille eesmärgiks on kasvatada lastes teadmisi ning austust looduse ja loomade vastu. Projekt on kestnud  juba neli aastat. Huvitava esitlusega käisid tutvumas meie koolieelikute rühmad Lepatriinud ja Mõmmikud ning 5-6a Naerulinnud.

Käesoleval hooajal keskenduti Eesti looduse ja loomade kaitsele ning rohelisema mõtteviisi õpetamisele. Kohtumisürituse teema oli “Lastega loomariigis”. Kohtumise viis läbi Eesti Mesinike Liidu liige ja mesinik Ülo Lippa ehk Mestmesinik. Lapsed tutvusid mesilastega ning said teada nende käekäigu mõjust kogu Eesti ja ülejäänud planeedi ökosüsteemile.

Iga laps sai ürituse lõpus endale kingituseks raamatu “Pisike puu”. Lapsed õppisid palju põnevat ning joonistasid raamatukogule kingituseks saadud teadmistest palju pilte.

https://ecoliivaloss.weebly.com/blogi/lastega-loomariigis

 

15.03.2018 – Naerulinnud teatrifestivalil Kanutiaia Kann

Täna, 15.03, esin